dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Slušný úlovek celníků: Pašeráci převáželi 166 kilogramů nezdaněného tabáku
Kufry se zabaveným tabákem. Foto: Celmí správa ČR

Slušný úlovek celníků: Pašeráci převáželi 166 kilogramů nezdaněného tabáku

V minulých dnech odhalili celníci na letišti Václava Havla Ruzyni ve dvou příručních a šesti podaných zavazadlech velké množství tabáku do vodní dýmky, které dováželi tři cizinci cestující na lince Dubaj – Moskva – Praha.

Celníci objevili kontraband při běžné kontrole zavazadel cestujících. Zavazadla pašeráků nejprve podrobili kontrole rentgenem. Zájem celníků vzbudilo velké množství podezřelých předmětů, které byly v útrobách dvou cestovních kufrů a šesti látkových tašek různých velikostí. Při vlastní fyzické kontrole zavazadel nalezli 166 kusů obchodního balení tabáku do vodní dýmky různých příchutí, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou.

Celkem bylo nalezeno 166 kilogramů tabáku do vodní dýmky. Únik na cle a daních, který teď budou celníci po cizincích vymáhat, vyčíslili na více než 419 tisíc korun.

Cizinci byli předáni Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.  

V poslední době řešili celníci na Letišti Václava Havla tři obdobné případy, kdy se cizinci snažili provést desítky kartónů cigaret nebo tabáku do vodní dýmky, které nebyly rovněž označeny českou tabákovou nálepkou.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru