dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražský život

Slunečnou Letnou zaplavily v neděli stovky běžců s paraplíčkem

Poslední májovou neděli se za příznivého slunečného počasí v Letenských sadech odehrál už 16. ročník benefičního Běhu pro Paraple – na podporu všech, kteří běžet nemohou. Centrum Paraple sem přišlo podpořit bohatě přes tisíc lidí.

Celkový výtěžek, kterým do Běhu 2015 přispěli jednotlivci i firmy, činí skvělých 873 707 korun.

Tradiční běhy veřejnosti na 100 metrů volným stylem startoval jako vždy zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák, kterého u startovní pistole střídaly anebo solidární závod samy běžely další známé osobnosti. S úspěchem se setkal i nověji zařazený běh na 4 km. V programu nechyběly závody handbiků, divadlo a atrakce nejen pro děti. Benefici uzavíral večerní dvojkoncert Michala Hrůzy a kapely Jelen.

„Jsem mile překvapen, kolik lidí dokáže uběhnout čtyři kilometry pro Paraple. Potěšila mě ostatně i krásná nálada, která na místě mezi návštěvníky běhu panovala,“ uvedl zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Účast byla oproti předchozím ročníkům opět rekordní, závodů na tradičních 100 m se zúčastnilo přes 450 lidí. Dobře obsazený byl i citovaný běh na 4 km, kam se registrovalo přes 300 běžců. Akci podpořili na místě další návštěvníci, kteří přímo neběželi, kupříkladu jen večerní koncerty přilákaly více než 500 diváků.

„Vybraná částka, jež úctyhodně přesáhla naše očekávání, bude využita na činnost a služby sociální rehabilitace poskytované Centrem Paraple klientům s poškozením míchy,“ dodává ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová.

Program nedělního Běhu pro Paraple zahajoval Zdeněk Svěrák spolu s otcem tohoto charitativního Běhu Michalem Horáčkem. Odpolednem plným závodů a zábavy provázela všechny přítomné sympatická moderátorská dvojice Kateřina Nekolná a Michal Jurman.

Ze startovní pistole si opět vystřelily známé osobnosti – spolu s panem Horáčkem také Karel Šíp, Pavel Nový, Pavel Šporcl a Barbora Šporclová Kodetová s dětmi, Miroslav Táborský, Petr Brukner, Marcela Augustová nebo Lejla Abbasová.

 


Další články
Nahoru