dnes
Čtvrtek - oblacno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
10°C
pozítří
Sobota - zatazeno
8°C
Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu
Zájemci se mohli díky moderním přístrojům dozvědět více o svém zdravotním stavu.

Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu

Na Slunečním náměstí ve Stodůlkách se dnes odpoledne konal Den zdraví. Již čtvrtý ročník osvětové akce tradičně pořádala Praha 13 společně s místní Agendou 21.

den-zdravi-2019_1 Akci hodinu po poledni zahájil starosta David Vodrážka (ODS) společně s dalšími zástupci Prahy 13. Den zdraví má v třinácté městské části již svou pevnou tradici a jeho návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin.

Zájemci si mohli nechat změřit nejen krevní tlak, ale také rychlost svého metabolismu. K dispozici jim byly rady odborníků na homeopatickou léčbu nebo letos nově na podologii. Své zdravotní a doplňkové programy pro své pojištěnce zde představila Všeobecná zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna.

V rámci akce si přišly na své i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci.

Festival zdravého životního stylu Den zdraví se konal v rámci aktivit Agendy 21, záštitu převzali radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (KDU-ČSL a STAN) a předseda výboru MA 21 Vít Bobysud.

„Jsem rád, že Den zdraví, který pořádáme letos bez finanční podpory magistrátu, se stává vyhledávanou akcí, díky které se veřejnost dozvídá odborné informace, které se týkají jejich zdravotního stavu, zlepšení životního stylu a dodržování správné životosprávy,“ uvedl Bobysud.

„Těší mne vysoká návštěvnost občanů i v tomto horkém počasí a z toho usuzuji, že tahle naše aktivita má smysl a proto v ní budeme nadále pokračovat,“ dodal.


O cestování trochu jinak. Kateřina Šedá vystoupí v rámci cyklu Diáky v Biu Oko

Dnes v 06:17

Kateřina Šedá bude v pondělí 2. prosince v letenském kině Bio Oko v rámci cyklu Diáky mluvit o svých projektech, za něž získala řadu mezinárodních ocenění – včetně pocty vystavovat v londýnské galerii Tate Modern, a které se zabývají mezilidskými vztahy. Jak zmírnit dopady masivního turismu? Jak...

Kdo nedýchá, nežije. Zdravotní přednáška v Praze 15

12. listopadu 2019 v 06:45

S dýcháním a dýchacím ústrojím seznámí zájemce Markéta Andršová a Tomáš Rysl. Přednáška se koná 14. listopadu v Praze 15, v Komunitním centru. Začíná ve 14 hodin.

Další články
Nahoru