dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu
Zájemci se mohli díky moderním přístrojům dozvědět více o svém zdravotním stavu.

Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu

Na Slunečním náměstí ve Stodůlkách se dnes odpoledne konal Den zdraví. Již čtvrtý ročník osvětové akce tradičně pořádala Praha 13 společně s místní Agendou 21.

den-zdravi-2019_1 Akci hodinu po poledni zahájil starosta David Vodrážka (ODS) společně s dalšími zástupci Prahy 13. Den zdraví má v třinácté městské části již svou pevnou tradici a jeho návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin.

Zájemci si mohli nechat změřit nejen krevní tlak, ale také rychlost svého metabolismu. K dispozici jim byly rady odborníků na homeopatickou léčbu nebo letos nově na podologii. Své zdravotní a doplňkové programy pro své pojištěnce zde představila Všeobecná zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna.

V rámci akce si přišly na své i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci.

Festival zdravého životního stylu Den zdraví se konal v rámci aktivit Agendy 21, záštitu převzali radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (KDU-ČSL a STAN) a předseda výboru MA 21 Vít Bobysud.

„Jsem rád, že Den zdraví, který pořádáme letos bez finanční podpory magistrátu, se stává vyhledávanou akcí, díky které se veřejnost dozvídá odborné informace, které se týkají jejich zdravotního stavu, zlepšení životního stylu a dodržování správné životosprávy,“ uvedl Bobysud.

„Těší mne vysoká návštěvnost občanů i v tomto horkém počasí a z toho usuzuji, že tahle naše aktivita má smysl a proto v ní budeme nadále pokračovat,“ dodal.


Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

Včera ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Za týden se v Praze 4 koná Den zdraví

8. září 2020 v 10:43

Kontrolu znamének a diagnostiku pleti, prevenci rakoviny prsu a plic, vyšetření na šedý a zelený zákal, změření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu anebo třeba nasycení krve kyslíkem. 

Další články
Nahoru