dnes
Neděle - obcasny-dest
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu
Zájemci se mohli díky moderním přístrojům dozvědět více o svém zdravotním stavu.

Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu

Na Slunečním náměstí ve Stodůlkách se dnes odpoledne konal Den zdraví. Již čtvrtý ročník osvětové akce tradičně pořádala Praha 13 společně s místní Agendou 21.

den-zdravi-2019_1 Akci hodinu po poledni zahájil starosta David Vodrážka (ODS) společně s dalšími zástupci Prahy 13. Den zdraví má v třinácté městské části již svou pevnou tradici a jeho návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin.

Zájemci si mohli nechat změřit nejen krevní tlak, ale také rychlost svého metabolismu. K dispozici jim byly rady odborníků na homeopatickou léčbu nebo letos nově na podologii. Své zdravotní a doplňkové programy pro své pojištěnce zde představila Všeobecná zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna.

V rámci akce si přišly na své i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci.

Festival zdravého životního stylu Den zdraví se konal v rámci aktivit Agendy 21, záštitu převzali radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (KDU-ČSL a STAN) a předseda výboru MA 21 Vít Bobysud.

„Jsem rád, že Den zdraví, který pořádáme letos bez finanční podpory magistrátu, se stává vyhledávanou akcí, díky které se veřejnost dozvídá odborné informace, které se týkají jejich zdravotního stavu, zlepšení životního stylu a dodržování správné životosprávy,“ uvedl Bobysud.

„Těší mne vysoká návštěvnost občanů i v tomto horkém počasí a z toho usuzuji, že tahle naše aktivita má smysl a proto v ní budeme nadále pokračovat,“ dodal.


Modřanský relax

19. února 2020 v 15:28

V sobotu 29. února se koná na pobočce Kulturního centra 12 v Pertoldově ulici již 5. ročník Modřanského relaxu.

Valentýn v Saunii: Návštěvníci dostanou sklenku červeného

10. února 2020 v 08:44

Ve všech pobočkách Saunie obdrží v pátek 14. února všichni plnoletí návštěvníci sklenku červeného vína zdarma.

Saunia otevřela už šestou pražskou pobočku, tentokrát v Bohnicích

5. února 2020 v 16:45

V Praze od minulého týdne funguje už šest saunových světů Saunia, protože byla otevřena pobočka v bohnickém Centru Krakov. V Lodžské ulici v Praze 8 mohou návštěvníci vyzkoušet saunu s parním nárazem, solnou i tropickou saunu a parní lázeň. I v této nové Saunii se konají saunové...

Další články
Nahoru