dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu
Zájemci se mohli díky moderním přístrojům dozvědět více o svém zdravotním stavu.

Sluneční náměstí hostilo další ročník festivalu zdravého životního stylu

Na Slunečním náměstí ve Stodůlkách se dnes odpoledne konal Den zdraví. Již čtvrtý ročník osvětové akce tradičně pořádala Praha 13 společně s místní Agendou 21.

den-zdravi-2019_1 Akci hodinu po poledni zahájil starosta David Vodrážka (ODS) společně s dalšími zástupci Prahy 13. Den zdraví má v třinácté městské části již svou pevnou tradici a jeho návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin.

Zájemci si mohli nechat změřit nejen krevní tlak, ale také rychlost svého metabolismu. K dispozici jim byly rady odborníků na homeopatickou léčbu nebo letos nově na podologii. Své zdravotní a doplňkové programy pro své pojištěnce zde představila Všeobecná zdravotní pojišťovna a Oborová zdravotní pojišťovna.

V rámci akce si přišly na své i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci.

Festival zdravého životního stylu Den zdraví se konal v rámci aktivit Agendy 21, záštitu převzali radní Prahy 13 Aneta Ečeková Maršálová (KDU-ČSL a STAN) a předseda výboru MA 21 Vít Bobysud.

„Jsem rád, že Den zdraví, který pořádáme letos bez finanční podpory magistrátu, se stává vyhledávanou akcí, díky které se veřejnost dozvídá odborné informace, které se týkají jejich zdravotního stavu, zlepšení životního stylu a dodržování správné životosprávy,“ uvedl Bobysud.

„Těší mne vysoká návštěvnost občanů i v tomto horkém počasí a z toho usuzuji, že tahle naše aktivita má smysl a proto v ní budeme nadále pokračovat,“ dodal.


Češi psy milují, ale při jejich krmení dělají řadu chyb. Tohle je desítka těch nejčastějších

Včera ve 13:56

V České republice žije podle údajů Evropské federace výrobců krmiv pro domácí mazlíčky více jak dva milionů psů. Tím se v přepočtu na počet obyvatel řadíme mezi největší milovníky psů v Evropě. Navzdory této lásce, ale stále dělají čeští chovatelé řadu prohřešků hlavně při krmení psů, které pak...

Dva jednoduché cviky, které vás zbaví bolestí ramen

19. července 2019 v 08:17

Aby bylo tělo zdravé, musí správně fungovat každý sval. Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest...

V Krči byla představena zrekonstruovaná klinicko-farmakologická jednotka

20. června 2019 ve 12:49

Pro zástupce farmaceutických společností a odborné veřejnosti byla v pondělí 17. června v Thomayerově nemocnici představena nově zrekonstruovaná Klinicko-farmakologická jednotka. Slavnostní otevření zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice a vedoucí lékař jednotky MUDr. Jiří...

Další články
Nahoru