dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Slůněti v pražské zoo se daří dobře, už dva dny po narození se poprvé představí veřejnosti
Sloní sameček si svou matku dobře pozná. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Slůněti v pražské zoo se daří dobře, už dva dny po narození se poprvé představí veřejnosti

Slůněti, které se v úterý narodilo v pražské zoologické zahradě, se daří dobře. Je čiperné a od matky Janity pravidelně pije. Dnes se od 11 hodin malý sloní sameček představí veřejnosti ve vnitřní expozici Údolí slonů. V pátek bude pavilon otevřen od 10 a o víkendu už od 9 hodin.  

Novorozený sameček slona indického se zapsal do historie pražské zoo jako první slůně, které se zde nejenom narodilo, ale bylo i počato. Otcem je samec Mekong, který slůně zplodil ještě před svým odchodem do jiné zoo.

Včera ráno se za asistence chovatelů seznámil sameček s první členkou stáda, slonicí Tamarou. Po Tamaře bude mládě v následujících dnech postupně spojeno i s ostatními členy stáda.

Slonice Tamara, která do Zoo Praha přicestovala společně s Janitou v roce 2012 ze Srí Lanky, byla ráno po deváté hodině přivedena za Janitou a jejím mládětem do společných prostor.

„Tamara mládě očichala a to se od ní pokusilo napít mléka. Po jednom neúspěšném pokusu ale slůně v dalších snahách nepokračovalo. To je známka toho, že si dobře vtisklo svou matku,“ vysvětluje kurátor Pavel Brandl.

Obě slonice byly klidné, a tak je chovatelé nechali se slůnětem už po půl hodině samostatně ve společných prostorách. Tamara i Janita pak společně žraly, zatímco mládě postávalo mezi nimi. Seznámení tak proběhlo hladce a již dnes čeká Janitu se sloním samečkem setkání s dalšími dvěma členkami stáda – s Gulab a Shanti.


Další články
Nahoru