dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Slunce a alkohol dělá divy. Agresivní muž měl tři promile, žena ještě víc
Agresivní opilec se pokusil o boxerskou vložku. Ilustrační foto: sxc.hu

Slunce a alkohol dělá divy. Agresivní muž měl tři promile, žena ještě víc

Pondělní den byl pro strážníky pražské městské policie ve znamení opilých osob. Ženě naměřili bezmála čtyři promile a agresivnímu muži více jak tři promile. Oba skončili na záchytce.

V pondělí krátce po třetí hodině odpoledne byla vyslána hlídka strážníků z Prahy 4 do Nuselské ulice, kde se měla nacházet žena se zakrváceným obličejem. Strážníci na místě nalezli zjevně opilou ženu.

Svědci sdělili, že žena šla vrávoravým krokem a poté upadla bez cizího přičinění rovnou na obličej. Hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která opilou agresivní ženu převezla za asistence strážníků do nemocnice. Tam strážníci ženě naměřili 3,87 ‰. Po ošetření skončila žena na záchytné protialkoholní stanici.

Krátce po osmé hodině večer byla vyslána pro změnu hlídka strážníků z Prahy 2 do ulice Na Rybníčku, kde se měl nacházet opilý muž, který budí veřejné pohoršení a narušuje veřejný pořádek.

Snažil se mu dát pěstí

Muž stál v parku U Rotundy v ruce měl láhev s vínem a pokřikoval na kolemjdoucí. Strážníky muž nejprve vulgárně odbyl, nakonec však souhlasil, že nadiktuje údaje totožnosti.

Vzhledem k tomu, že strážníci zjistili, že se jedná o cizího státního příslušníka, přivolali na místo policisty z Odboru cizinecké policie. Při čekání na jejich příjezd však muž začal být agresivní, a když se pokusil jednoho ze strážníků udeřit pěstí do obličeje, skončil na zemi s pouty na rukou.

Hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice. Tam zdravotníci u muže provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 3,11 ‰. Po dohodě lékaře s policisty si opilého muže převzali strážníci ze specializované hlídky pro odvoz opilců a převezli ho na záchytku.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru