dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Sluchátka v uších + chůze po kolejích = tragédie. Přibývá srážek vlaků s lidmi
Ilustrační foto: archiv

Sluchátka v uších + chůze po kolejích = tragédie. Přibývá srážek vlaků s lidmi

Rapidně se zvyšuje počet případů střetu vlaků s lidmi. Jen za první pololetí přišlo takto o život už 14 lidí. Jen v třetině případů se jednalo o sebevraždu, kterým lze vždy jen těžko zabránit. Nejčastější příčinou všech ostatních tragických událostí je neopatrnost a hlavně nepozornost. Tragické střety se staly i v Praze.

Mimořádných událostí, při kterých srazil vlak člověka v kolejišti s projíždějícím vlakem, bylo v prvním pololetí letošního roku na území Prahy celkem 21. To je v porovnání se stejným obdobím minulých let více jak dvojnásobný nárůst!

Poslední takový případ zaznamenali pražští policisté v pátek 4. července. „Krátce po třinácté hodině jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení, že ve Vysočanech srazil projíždějící vlak muže,“ uvedla mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Po příjezdu a prvotním ohledání místa činu kriminalisté zjistili, že devětatřicetiletý muž se s největší pravděpodobností nerozhlédl a vběhl do kolejiště přímo pod projíždějící vlak. Navíc měl na uších nasazená sluchátka. I tato srážka měla tragické následky.

„Domněnka, že lidé pohybující se v kolejích uslyší blížící se vlak, je mylná. U blížícího se vlaku je slyšet pouze rezonování kolejí a skutečný hluk vlak vydává, až když začne brzdit. Touto cestou proto apelujeme na občany, aby respektovali platnou legislativu a zbytečně neriskovali svůj život chůzí po kolejích,“ zdůraznil koordinátor prevence Policie ČR Ondřej Penc.


Další články
Nahoru