Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Slovenští studenti v metru umístili transparenty vyzývající k volbě poštou
Pražské metro. Ilustrační foto: archiv

Slovenští studenti v metru umístili transparenty vyzývající k volbě poštou

Slovenští studenti umístili v pražském metru téměř 250 transparentů, kterými se snaží oslovit své krajany žijící v Česku k účasti v předčasných parlamentních volbách na Slovensku. Volby se uskuteční koncem září. Transparenty upozorňují na možnost zúčastnit se jich korespondenčně, uvedl v tiskové zprávě Marek Mach, předseda občanského sdružení Mladí.

Pokud chtějí Slováci žijící v zahraničí hlasovat ve volbách, musejí se nejpozději do 9. srpna zaregistrovat na webu slovenského ministerstva vnitra.

„Pokud se včas nezaregistrují, o možnost volit bohužel přijdou. Právě na to se snažíme v naší kampani upozornit. Za tímto účelem jsme ve 250 vagonech pražského metra umístili bannery odkazující na možnost volit poštou a pracujeme také na on-line kampani," uvedl Mach.

Vypsání nových voleb na 30. září schválil slovenský parlament poté, co loni v prosinci vyslovil nedůvěru tehdejší vládě premiéra Eduarda Hegera, kterou v polovině letošního května vystřídal úřednický kabinet ekonoma Ľudovíta Ódora.

Největším preferencím se v průzkumech veřejného mínění těší Směr-sociální demokracie bývalého trojnásobného předsedy vlády Roberta Fica, který například odmítá vojenskou pomoc Ukrajině.


Autor: ČTK

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru