Dnes Čtvrtek - jasno 24°C
Zítra Pátek - polojasno 26°C
Pátek 29. 9. 2023
Svátek má Michal
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Slovenští studenti v metru umístili transparenty vyzývající k volbě poštou
Pražské metro. Ilustrační foto: archiv

Slovenští studenti v metru umístili transparenty vyzývající k volbě poštou

Slovenští studenti umístili v pražském metru téměř 250 transparentů, kterými se snaží oslovit své krajany žijící v Česku k účasti v předčasných parlamentních volbách na Slovensku. Volby se uskuteční koncem září. Transparenty upozorňují na možnost zúčastnit se jich korespondenčně, uvedl v tiskové zprávě Marek Mach, předseda občanského sdružení Mladí.

Pokud chtějí Slováci žijící v zahraničí hlasovat ve volbách, musejí se nejpozději do 9. srpna zaregistrovat na webu slovenského ministerstva vnitra.

„Pokud se včas nezaregistrují, o možnost volit bohužel přijdou. Právě na to se snažíme v naší kampani upozornit. Za tímto účelem jsme ve 250 vagonech pražského metra umístili bannery odkazující na možnost volit poštou a pracujeme také na on-line kampani," uvedl Mach.

Vypsání nových voleb na 30. září schválil slovenský parlament poté, co loni v prosinci vyslovil nedůvěru tehdejší vládě premiéra Eduarda Hegera, kterou v polovině letošního května vystřídal úřednický kabinet ekonoma Ľudovíta Ódora.

Největším preferencím se v průzkumech veřejného mínění těší Směr-sociální demokracie bývalého trojnásobného předsedy vlády Roberta Fica, který například odmítá vojenskou pomoc Ukrajině.


Autor: ČTK

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Včera v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Včera v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Včera v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru