dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražské krimi

Slovenský zvrhlík: Nemáš peníze v pokladně? Tak si vezmu tebe

Od úterního odpoledne prošetřovali kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu případ znásilnění. Toho se v té době neznámý pachatel dopustil v jedné z prodejen na Senovážném náměstí.

„Oznámení o této události jsme přijali nedlouho před druhou hodinou odpoledne,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 
V rámci prošetřování kriminalisté zjistili, že přibližně v půl druhé odpoledne vešel do jednoho z obchodů na Senovážném náměstí neznámý muž. Ten okamžitě po prodavačce požadoval vydání veškeré finanční hotovosti.

Prodavačka odmítla peníze vydat, kdy argumentovala tím, že v pokladně nemá ani korunu, neboť právě zaplatila za dodané zboží. Tajně při tom doufala, že se zloděj otočí na podpatku a prodejnu kvapem opustí. Bohužel pro ni se tak nestalo.
 
„Muž namísto toho, aby vzal nohy na ramena, se vrhl na prodavačku a znásilnil ji. Až teprve poté z prodejny utekl,“ sdělil Hulan.
 
Kriminalisté díky kamerovým záznamům znali konkrétní podobu podezřelého. O čtyřiadvacet hodin později si v Hybernské ulici všimli policisté pražské cizinecké policie muže odpovídajícího popisem hledanému.

Zadržený muž se při následném výslechu ke shora popsanému jednání doznal v plném rozsahu. Navíc uvedl, že se z jeho strany nejednalo o nijak spontánní jednání, nýbrž o promyšlený skutek. Do prodejny už totiž vcházel odhodlaný jednak ukrást peníze, ale hlavně si za každou cenu takzvaně užít.
 
„Na základě těchto skutečností zahájil vyšetřovatel proti jednatřicetiletému, slovensky hovořícímu muži úkony trestního řízení pro trestný čin znásilnění. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ pokračoval policejní mluvčí Hulan.
 
„Jelikož se jedná o osobu drogově závislou, a nelze vyloučit, že by se nedopustil popsaného jednání opakovaně, podal vyšetřovatel podnět k návrhu na uvalení vazby a obviněného umístil do policejní cely,“ dodal Hulan.
 
Kriminalisté se navíc domnívají, že se takového jednání obviněný nedopustil poprvé. Proto se touto cestou obrací na další případné poškozené, aby se jim prostřednictvím linky tísňového volání 158 přihlásili.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru