dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Slovenský bezdomovec, který loni pořezal pár v centru, byl obžalován. Hrozí mu dvanáct let
Násilník čeká ve vazbě na soud. Ilustrační foto: freeimages

Slovenský bezdomovec, který loni pořezal pár v centru, byl obžalován. Hrozí mu dvanáct let

Státní zástupce obžaloval slovenského bezdomovce, který loni v centru Prahy údajně napadl a pořezal česko-italský pár. Za těžké ublížení na zdraví muži hrozí pět až 12 let vězení.

Brutální napadení dvaašedesátiletého Itala a jeho devětadvacetileté české přítelkyně se stalo loni 26. dubna. Pachatel na dvojici, která se procházela po Národní třídě, bezdůvodně zaútočil ostrým předmětem. Ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku a muži velice hlubokou, osm centimetrů dlouhou ránu na tváři. Po činu utekl.

Policie pětapadesátiletého muže dopadla v červenci poté, co ho na záběru zveřejněném v médiích poznala svědkyně. Slovenský bezdomovec byl v minulosti sedmkrát soudně trestán za násilnou trestnou činnost.

Při výslechu uvedl, že už mu nezáleží na životě, a že když ho policisté pustí na svobodu, tak je klidně schopen někoho pobodat nebo zabít. I z tohoto důvodu putoval do vazby, kde čeká na projednání svého případu. Kauzou se bude zabývat pražský městský soud.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru