dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Slovenská hvězda vystavuje v Praze: Nazí muži už nemají zaječí ouška, ale ďábelské růžky
Jedno z děl (výřez), které uvidíte na výstavě. Foto: archiv

Slovenská hvězda vystavuje v Praze: Nazí muži už nemají zaječí ouška, ale ďábelské růžky

V pražské galerii dvorak sec contemporary (DSC) se od zítřka až do 14. července uskuteční samostatná výstava mezinárodně úspěšného sedmadvacetiletého slovenského výtvarníka Andreje Dúbravského. Unikátní expozice byla „ušitá na míru“ speciálně pro tuto příležitost.

„Dúbravský pro naši výstavu připravil nová díla, která byla inspirována jeho letošní prezentací na slavném newyorském veletrhu umění VOLTA,“ říká Olga Trčková, partnerka galerie DSC. „Jsme velmi rádi, že se poslední výstava v Evropě před jeho dlouhodobým angažmá v New Yorku uskuteční právě u nás,“ dodává.

dubravsky-nahled

Slovenský výtvarník Andrej Dúbravský

Kromě zcela nových obrazů a kreseb ovlivněných pobytem v Mekce současného umění New Yorku a putováním po Mexiku budou mít diváci v Praze poprvé příležitost vidět například i jeho keramiku. Nové malby, které odvážně kombinují expresivní realismus s abstrakcí, si zachovávají kvality jeho známé a velmi oceňované tvorby, na druhou stranu však předznamenávají směr dalšího vývoje tohoto velmi nadaného malíře.

doubravsky-clanek-nahled Jeho obrazy jsou plné mužské nahoty ve spojení s přírodou. Pro autora typická zaječí ouška se postupem času přetransformovala na ďábelské růžky. „Nejhodnotnější dílo této výstavy si zájemce může zakoupit přibližně za tři sta tisíc korun, což je velmi příznivá cena za autora, kterého si osobně ke spolupráci vybral Sir Norman Rosenthal, světově proslulý historik a kurátor, který spolupracuje s hvězdami jako Anish Kapoor nebo George Basilitz,“ říká k výstavě Petr Šec, partner galerie DSC.

Andrej Dúbravský se i přes svůj mladý věk dokázal prosadit v umělecké sféře v mezinárodním kontextu. Bratislavskou Vysokou školu výtvarných umění absolvoval teprve v roce 2013, ale vystavoval už v mnoha evropských městech, v USA, Kanadě nebo v Japonsku. V nejbližší době ho čeká dlouhodobý pobyt v New Yorku.

Galerie dvorak sec contemporary

Dlouhá 5, Praha 1

Otevřeno pondělí až pátek od 10 do 18 hodin. V sobotu od 11 do 19 hodin.

Vstup je zdarma.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru