dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem
Výřez z obrazu Slované v pravlasti. Bezbranní uprchlíci s vyděšenými pohledy se krčí uprostřed noci v otevřené krajině, kdesi mezi Vislou a Dněprem.

Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem

Dnes od 10 do 16 hodin mají zájemci na dlouhou dobu poslední možnost vidět v holešovickém Veletržním paláci Muchovu Slovanskou epopej, která zde byla po přestěhování z Moravského Krumlova vystavena od poloviny roku 2012. Poslední dny enormně stoupl zájem o zhlédnutí cyklu dvaceti velkoformátových obrazů, u vstupu se tvoří až hodinová fronta.

I když byl zájem o Slovanskou epopeje průběžně vysoký a k 21. prosinci ji vidělo 371 432 platících návštěvníků, toto číslo po připočtení posledních dní v roce výrazně stoupne.

„U vstupu se nyní dlouhé fronty, denně výstavu navštíví tisíce lidí. Je potřeba trpělivost,“ potvrdila mluvčí Galerie hlavního města Prahy Michael Vrchotová.

Již brzy vyrazí Slovanská epopej na asijské turné. Nejdříve do Japonska, následně do Číny. Zápůjčka potrvá minimálně rok a půl. Proti vycestování cyklu se ozývali kritici, kteří opakovaně vyjádřili obavu z převozu děl. Není podle nich jasné, v jakém stavu plátna jsou.

Ukládání do přepravních tubusů a opakované vypínání je může nenávratně poškodit, tvrdí. Praha ale výtky odmítá. Jsou prý ve výborném stavu a na transport jsou připravena.

slovanska-epopej-1-nahled

slovanska-epopej-2-nahled

slovanska-epopej-3-nahled

slovanska-epopej-5-nahled

slovanska-epopej-6-nahled

slovanska-epopej-7-nahled

slovanska-epopej-8-nahled

slovanska-epopej-9-nahled 


Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

Dnes v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sarah Pinborough: Tiché lži

Dnes v 16:11

Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Dnes v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

Včera v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

Včera v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

Včera v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

17. října 2018 ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

17. října 2018 v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

17. října 2018 v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

17. října 2018 v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Další články
Nahoru