dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem
Výřez z obrazu Slované v pravlasti. Bezbranní uprchlíci s vyděšenými pohledy se krčí uprostřed noci v otevřené krajině, kdesi mezi Vislou a Dněprem.

Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem

Dnes od 10 do 16 hodin mají zájemci na dlouhou dobu poslední možnost vidět v holešovickém Veletržním paláci Muchovu Slovanskou epopej, která zde byla po přestěhování z Moravského Krumlova vystavena od poloviny roku 2012. Poslední dny enormně stoupl zájem o zhlédnutí cyklu dvaceti velkoformátových obrazů, u vstupu se tvoří až hodinová fronta.

I když byl zájem o Slovanskou epopeje průběžně vysoký a k 21. prosinci ji vidělo 371 432 platících návštěvníků, toto číslo po připočtení posledních dní v roce výrazně stoupne.

„U vstupu se nyní dlouhé fronty, denně výstavu navštíví tisíce lidí. Je potřeba trpělivost,“ potvrdila mluvčí Galerie hlavního města Prahy Michael Vrchotová.

Již brzy vyrazí Slovanská epopej na asijské turné. Nejdříve do Japonska, následně do Číny. Zápůjčka potrvá minimálně rok a půl. Proti vycestování cyklu se ozývali kritici, kteří opakovaně vyjádřili obavu z převozu děl. Není podle nich jasné, v jakém stavu plátna jsou.

Ukládání do přepravních tubusů a opakované vypínání je může nenávratně poškodit, tvrdí. Praha ale výtky odmítá. Jsou prý ve výborném stavu a na transport jsou připravena.

slovanska-epopej-1-nahled

slovanska-epopej-2-nahled

slovanska-epopej-3-nahled

slovanska-epopej-5-nahled

slovanska-epopej-6-nahled

slovanska-epopej-7-nahled

slovanska-epopej-8-nahled

slovanska-epopej-9-nahled 


V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Předčasný charitativní koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové

13. února 2019 v 08:41

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny pořádá charitativní koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové, druhou benefici v historii nadačního fondu. V roce 2016 proběhl první benefiční koncert Adama Plachetky s výtěžkem jeden million korun.

Dost bylo plastu! Fotografka Ukradené divočiny uspěla se svým snímkem v Japonsku

13. února 2019 v 07:32

Lucie Čižmářová, autorka fotografií k osvětové kampani o ilegálním obchodu s divokými zvířaty Ukradená divočina, získala bronz v prestižní fotografické soutěži v Japonsku. Porotu zaujala její fotografie upozorňující na problematiku plastového znečištění. Fotografka se zabývá převážně problematikou...

Praha 6 zve na vernisáž výstavy Patrika Hábla

11. února 2019 v 15:37

Vernisáž výstavy Patrik Hábl RE KONSTRUKCE se koná 4. února v 18 hodin v Galerii Villa Pellé. Výstava potrvá do 5. dubna. Otevřeno úterý až neděle 13 – 18 hodin.

Další články
Nahoru