dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem
Výřez z obrazu Slované v pravlasti. Bezbranní uprchlíci s vyděšenými pohledy se krčí uprostřed noci v otevřené krajině, kdesi mezi Vislou a Dněprem.

Slovanská epopej opouští Prahu, Česko, Evropu. Lidé vzali Muchu útokem

Dnes od 10 do 16 hodin mají zájemci na dlouhou dobu poslední možnost vidět v holešovickém Veletržním paláci Muchovu Slovanskou epopej, která zde byla po přestěhování z Moravského Krumlova vystavena od poloviny roku 2012. Poslední dny enormně stoupl zájem o zhlédnutí cyklu dvaceti velkoformátových obrazů, u vstupu se tvoří až hodinová fronta.

I když byl zájem o Slovanskou epopeje průběžně vysoký a k 21. prosinci ji vidělo 371 432 platících návštěvníků, toto číslo po připočtení posledních dní v roce výrazně stoupne.

„U vstupu se nyní dlouhé fronty, denně výstavu navštíví tisíce lidí. Je potřeba trpělivost,“ potvrdila mluvčí Galerie hlavního města Prahy Michael Vrchotová.

Již brzy vyrazí Slovanská epopej na asijské turné. Nejdříve do Japonska, následně do Číny. Zápůjčka potrvá minimálně rok a půl. Proti vycestování cyklu se ozývali kritici, kteří opakovaně vyjádřili obavu z převozu děl. Není podle nich jasné, v jakém stavu plátna jsou.

Ukládání do přepravních tubusů a opakované vypínání je může nenávratně poškodit, tvrdí. Praha ale výtky odmítá. Jsou prý ve výborném stavu a na transport jsou připravena.

slovanska-epopej-1-nahled

slovanska-epopej-2-nahled

slovanska-epopej-3-nahled

slovanska-epopej-5-nahled

slovanska-epopej-6-nahled

slovanska-epopej-7-nahled

slovanska-epopej-8-nahled

slovanska-epopej-9-nahled 


Hříšné radosti Antonína Dvořáka. Komentovaná prohlídka výstavy

Dnes v 10:16

Přijďte se o Antonínu Dvořákovi dozvědět více přímo od kurátorky výstavy 22. srpna od 16 hodin do Muzea Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 20, Praha 2.

Komentovaná prohlídka výstavy obrazů Lubomíra Typlta

Dnes v 10:09

Galerie Václava Špály zve ve čtvrtek 30. srpna v 17:30–19:00 hodin na komentovanou prohlídku. Výstavou provede osobně autor, vstup volný a zdarma.

Vernisáž výstavy Srpen 1968 ve vzpomínkách

Včera v 17:58

Praha 10 si srpen 1968 připomene výstavou dobových fotografií, které umístí na velkoplošné panely v Malešickém parku.

Vernisáž výstavy: 1968 Praha 3 – léta naděje rychle pominula

Včera v 17:46

Výstava připomínající nejenom již známé, celopražské události během srpna ´68 a bezprostředně po něm, ale především originálně zpracovaná výstavní koncepce zachycující toto období československých dějin v rámci událostí v Praze 3 – některé dosud nezveřejněné informace či fotografie ze žižkovských...

Koncert k 50. výročí srpna 1968

Včera v 17:32

Vzpomínková akce k výročí srpnových událostí přivede v úterý 21. srpna od 18 hodin na podium trio Vladimíra Merty, Jana Hrubého a Ondřeje Fencla, hudební skupinu Energit či Karla Kahovce s jeho George & Beatovens.

Tóny Vinohrad opět rozezní Grébovku

Včera v 08:51

Tóny Vinohrad 2018, cyklus komorní hudby, který připravuje pro zájemce zdarma radnice druhé městské části, zve na koncerty v druhém pololetí. Poprvé se do Gröbeho vily v Havlíčkových sadech podíváte 12. září, kdy se můžete zaposlouchat do Trumpetového recitálu.

Géniové si nezávidí. Stylový večer

19. srpna 2018 ve 12:19

Harmonia Praga vystoupí na svém prvním poprázdninovém koncertu v rámci cyklu Stylových večerů na Novoměstské radnici 6. září v 19:30. Tématem večera bude obdivný vztah génia romantické hudby, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, k jinému hudebnímu titánu, přednímu představiteli hudebního baroka,...

Na operu do Písecké brány

19. srpna 2018 v 06:41

V Písecké bráně v Praze 6 zazní ty nejkrásnější melodie z českých oper Prodaná nevěsta a Rusalka v podání sboru a sólistů Národního divadla.

Na Open air koncert filmové hudby zve Praha 5

19. srpna 2018 v 06:24

Známé filmové melodie zahraje Pražský filmový orchestr v sobotu 8. září, koncert začíná v 17 hodin v Kinského zahradě, vstup zdarma.

Obrazy plné barev a ženských postav honduraské malířky Leticie Banegas poprvé v Praze

18. srpna 2018 v 07:02

Latin Art Gallery, která již pět let prezentuje to nejlepší z latinskoamerického současného umění, na výstavě s názvem Sny a kořeny představuje práce honduraské malířky Leticie Banegas. Pozoruhodné portréty žen zářící barvami jsou v Latin Art Gallery k vidění do 10. září. Galerie sídlí...

The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

17. srpna 2018 ve 20:51

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková...

Iva Bittová s Čikori zahraje ve Stromovce

16. srpna 2018 v 08:12

Královna české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry, Iva Bittová a Čikori nahráli jedno z nejlepších alb české alternativně-jazzové scény. V Tiskárně na Vzduchu vám ho zahrají naživo ve středu 29. srpna od 19:30 hodin. Lístky je možné koupit v předprodeji...

Další články
Nahoru