dnes
Pátek - skorojasno
19°C
zítra
Sobota - skorojasno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Zpravodajství

Slovanská epopej na tržnici? Architekt navrhuje umístění Muchových děl do brownfieldu

Architekt Štěpán Toman reagoval na zprávu, že Praha vypíše architektonickou soutěž na podobu budovy galerie pro Slovanskou epopej, která by měla stát podle představ vedení metropole na Těšnově. 

„Těšnov není v žádném případě špatná lokalita. Nicméně za vhodnější variantu považuji řešení, kdy by místo výstavby úplně nového objektu byl využit nějaký brownfield v širším centru Prahy jako například stará tovární budova,“ uvedl Štěpán Toman z TING Architects.

„Takové řešení by vybrané lokalitě, která je momentálně zanedbaná nebo nedostatečně využívaná, pomohlo a tato lokalita by opět zvýšila svoji atraktivitu i pro další odvětví jako je obchod či služby. Typově se jedná o místa, jako je například Holešovická tržnice,” dodal architekt.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru