dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - jasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
33°C
Slonice Donna opouští Prahu, začala být agresivní. Do Německa s ní míří i dcera Sita
Slonice Donna se Sitou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Slonice Donna opouští Prahu, začala být agresivní. Do Německa s ní míří i dcera Sita

Tento víkend mají návštěvníci zoologické zahrady v Troji poslední možnost vidět Situ, první slůně narozené před čtyřmi lety v Praze. Společně se svojí matkou Donnou se bude stěhovat do německého Osnabrücku.

Chovatelé se rozhodli obě slonice přemístit do jiné zoo kvůli tomu, že Donna začala být agresivní a opakovaně napadala další členy stáda, hlavně Tamaru a Shanti.

Oběma zvířatům tím hrozí vážná poranění, nemluvě o malém Rudolfovi, který by se mohl stát vedlejším terčem útoků na Tamaru. Už delší dobu žily Sita s Donnou odděleně od ostatních samic.

V Německu bude Donna v chovné skupině, kde bude jedinou samicí. To je předpokladem toho, že by nemuselo docházet ke konfliktům.

Ještě zítra lze Situ i Donnu vidět při komentovaném setkání v Údolí slonů od 11:30. Donna přišla do pražské zoo z Rotterdamu v květnu 2012 a v únoru 2013 zde porodila Situ, která se stala prvním v české metropoli narozeným slůnětem.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru