dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Slonice Donna opouští Prahu, začala být agresivní. Do Německa s ní míří i dcera Sita
Slonice Donna se Sitou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Slonice Donna opouští Prahu, začala být agresivní. Do Německa s ní míří i dcera Sita

Tento víkend mají návštěvníci zoologické zahrady v Troji poslední možnost vidět Situ, první slůně narozené před čtyřmi lety v Praze. Společně se svojí matkou Donnou se bude stěhovat do německého Osnabrücku.

Chovatelé se rozhodli obě slonice přemístit do jiné zoo kvůli tomu, že Donna začala být agresivní a opakovaně napadala další členy stáda, hlavně Tamaru a Shanti.

Oběma zvířatům tím hrozí vážná poranění, nemluvě o malém Rudolfovi, který by se mohl stát vedlejším terčem útoků na Tamaru. Už delší dobu žily Sita s Donnou odděleně od ostatních samic.

V Německu bude Donna v chovné skupině, kde bude jedinou samicí. To je předpokladem toho, že by nemuselo docházet ke konfliktům.

Ještě zítra lze Situ i Donnu vidět při komentovaném setkání v Údolí slonů od 11:30. Donna přišla do pražské zoo z Rotterdamu v květnu 2012 a v únoru 2013 zde porodila Situ, která se stala prvním v české metropoli narozeným slůnětem.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru