Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Slivenec a Velkou Chuchli spojí nová autobusová linka
Na lince bude jezdit midibus. Foto: Ondřej Volf / Dopravní podnik hl. m. Prahy

Slivenec a Velkou Chuchli spojí nová autobusová linka

Od soboty 16. prosince vyjede v návaznosti na ukončení uzavírky ulice mezi Slivencem a Velkou Chuchlí autobusová linka, která nově zajistí přímé spojení oblasti Barrandova a Slivence s Velkou Chuchlí. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje a organizuje MHD v metropoli.  

Nová linka číslo 104 vyjede v trase Klukovice – Poliklinika Barrandov – Stará Holyně – Škola Slivenec – Velká Chuchle – Na Hvězdárně. V provozu bude celodenně a celotýdenně v intervalu 60 minut, ve špičkách pracovních dnů zkráceném na 30 minut. 

„Nová trasa nabídne cestovní dobu mezi Velkou Chuchlí a Barrandovem zhruba 15 minut s možností přestupu na tramvaje v zastávce Poliklinika Barrandov,“ sdělil Drápal. Linka 104 podle něj nahradí stávající linku 230 v trase Filmové ateliéry Barrandov – Škola Slivenec, která bude zrušena.

Pro zachování spojení mezi barrandovským sídlištěm a oblastí filmových ateliérů bude stávající linka 130 prodloužena o úsek Chaplinovo náměstí – Filmové ateliéry Barrandov. 

„Provozovatelem nové linky 104 bude pražský dopravní podnik, který zde nasadí autobusy kategorie midibus o délce zhruba 9 metrů.


Autor: Jan Puci

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru