dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Slibem neurazíš: Další termín otevření Blanky, řidiči prý pojedou tunelem už během srpna či září
Tunelový komplex Blanka stále čeká na své otevření. Foto: tunelblanka.cz

Slibem neurazíš: Další termín otevření Blanky, řidiči prý pojedou tunelem už během srpna či září

Pražský tunel Blanka by mohl být uveden do zkušebního provozu letos 15. září. Jde o předběžný termín, na němž se dnes v rámci kontrolního dne v Blance dohodli dodavatelé s městem. ČTK to řekl mluvčí Inženýringu dopravních staveb (IDS) Pavel Kočiš a potvrdily to dva na sobě nezávislé zdroje.

Otevření tunelu se už několikrát odkládalo. Naposledy jej město plánovalo na jaro letošního roku, což ale znemožnily problémy s kabely poničenými vodou. Stavba tunelu vyjde Prahu na asi 37 miliard korun.

Termín otevření by se podle IDS, která je dozorem stavby, mohl ještě zkrátit. „Na žádost náměstka primátora Petra Dolínka generální ředitel IDS Bohumil Kvasnička přislíbil, že udělá vše pro to, aby se tunelový komplex Blanka mohl uvést do zkušebního provozu již 20. srpna," sdělil ČTK Kočiš.

Datum zprovoznění je zatím předběžné, podle Kočiše bude například záležet na tom, jak rychle se podaří provést zkoušky nových kabelů a jak rychle se podaří dílo předat.

Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) přišly s návrhem termínu dodavatelské firmy. „My nemáme termín, pouze reflektujeme termíny, které nám dali dodavatelé," řekl Dolínek. Město prý nyní bude na dodržení termínu dohlížet. Další kontrolní den v tunelu Blanka by se měl uskutečnit za 14 dní.

Kdo zaplatí výměnu poničených kabelů, se budou strany domlouvat až po otevření tunelu – náklady na výměnu se budou řešit na základě původní smlouvy, sporné částky arbitráží.

Anketa

Věříte, že se v roce 2015 podaří zprovoznit tunelový komplex Blanka?

15.5%
(15.5%)
84.5%
(84.5%)
Vedení Prahy a firma ČKD Praha DIZ po několika týdnech neshod v pátek podepsaly memorandum kvůli výměně poničených kabelů. K memorandu se dnes podle Kočiše připojily také firmy Metrostav a IDS.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Stavbu zahájila radnice, kterou tehdy vedl primátor Pavel Bém (ODS). Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru