dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
ČSSD začala vábit pražské voliče: Ukončíme nadvládu developerů, postavíme metro D
Pokud bude ČSSD v Praze u moci, Pražané se svezou metrem D, slibuje kandádát na primátora Ludvík. Vizualizace: archiv

ČSSD začala vábit pražské voliče: Ukončíme nadvládu developerů, postavíme metro D

Pražská ČSSD před volbami slibuje, že ukončí „nadvládu developerů v Praze a že se zasadí o zachování jízdného zdarma pro některé skupiny lidí, lepší MHD a dostavbu tramvajových tratí a metra D. Chce také zajistit sociální bydlení a řešit problémy záchranky s předáváním pacientů do nemocnic. Novinářům to řekl lídr kandidátky, zastupitel a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD).

Podle něj je nynější vedení města nekompetentní a Praha je „víc popelkou než lídrem českých měst“. Po volbách v roce 2010 předběhly ČSSD a ODS vítěznou TOP 09 a uzavřely spolu koalici. TOP 09 tak skončila v opozici.

ludvik-miloslav-nahled

Miloslav Ludvík

ala dokument 500 dnů pro Prahu, aby se fakticky stala koaličním partnerem vládnoucí TOP 09.

Zastupitelé ČSSD sice nemají žádného radního, sedí ale ve všech zastupitelských výborech a většinu z nich vedou. Lídr kandidátky ČSSD do zastupitelstva hlavního města tvrdí, že Praha nyní „hodně vesluje, ale málo kormidluje“.

Voličům Ludvík slibuje, že město povede stejně úspěšně jako motolskou nemocnici. „Jsem dostatečně kvalifikován, abych se mohl stát primátorem a mohl vést hlavní město," řekl.

Fakultní nemocnice v Motole je největším zdravotnickým zařízením v ČR a díky komplexnosti a specializaci v řadě oborů je mezinárodně uznávanou kapacitou. Unikátní je zejména její dětská část.

Do povědomí veřejnosti se však zařízení zapsalo i aférou spojenou s takzvanými kulichy. Na nahrávce, která unikla do médií, mluvil ředitel Ludvík k zaměstnancům o korupci při výběrových řízeních a protekčních pacientech. Případ řešila i policie, nakonec jej odložila.

ČSSD v Praze podala 39 kandidátních listin, devět z nich, mimo jiné v Praze 3, 10 a 15, vedou ženy. Kampaň vyjde na čtyři miliony korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru