Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Slevou na nájemném i bezplatným poradenstvím pomáhá Praha 11 místním podnikatelům

Praha 11 stále hledá možnosti, jak pomoci místním podnikatelům zasaženým důsledky pandemie covid-19. Po odpuštění nájemného za umístění restauračních předzahrádek tak rada městské části schválila 30% slevu na nájemném podnikatelům, kteří kvůli vládním opatřením museli dočasně uzavřít své provozovny. Novinkou je také speciální poradenský web, který Praha 11 spustila ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory.

Důsledky pandemie covid-19 tvrdě zasáhly prakticky všechny sféry života, ty ekonomické pak zvlášť těžce nese podnikatelská veřejnost. Stejně jako v loňském roce se proto městská část Praha 11 rozhodla přijmout řadu opatření, jejichž cílem je místním podnikatelům pomoci.

Po odpuštění nájemného za umístění restauračních předzahrádek schválila rada městské části poskytnutí 30% slevy na nájemném podnikatelům s provozovnami v nebytových prostorách a objektech ve svěřené správě Prahy 11, kteří byli kvůli mimořádným opatřením Vlády ČR v souvislosti s pandemií nuceni dočasně své provozovny uzavřít.

Tato sleva se vztahuje na období od 22. 10. 2020 do 2.12.2020 a od 27. 12. 2020 do 31. 3. 2021 a podnikatelé o ni mohou zažádat v případě, že mají uhrazeno alespoň 50 % nájemného za uvedené rozhodné období.

„Sám podnikám, a tak si umím představit, v jak složité situaci se dnes podnikatelé nachází. Třicetiprocentní slevu z nájemného proto podnikatelům poskytujeme za celou dobu, kdy museli mít kvůli vládním protipandemickým opatřením své provozovny uzavřené,“ dodal Ondřej Prokop (ANO), místostarosta Prahy 11 pro majetek, investice a podporu podnikání.

Bezplatné on-line poradenství pro jihoměstské podnikatele
Slevou na nájemném nicméně podpora ze strany městské části nekončí. Po úspěšném pilotním projektu poradenského centra pro jihoměstské podnikatele, který Praha 11 spustila v loňském roce ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory, nyní městská část navazuje na tuto pomoc bezplatným on-line poradenstvím prostřednictvím speciální webové stránky. Poradenství je určeno především podnikatelům, kterých se ekonomicky dotkla opatření přijatá v rámci nouzového stavu, ale i nepodnikatelským subjektům.

Na webové stránce www.czcovid.cz naleznou zájemci seznam podpor, o které lze aktuálně žádat, základní parametry programů, podmínky pro podání žádostí i návod k jejich vyplnění. Web rovněž nabízí možnost položit individuální dotazy.
Autor: TZ, red

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

Včera ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

Včera v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Ve čtyřicátém druhém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

14. října 2021 v 18:29

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Revitalizace jihovýchodní části parku u Národního muzea se dočká úprav, Praha 2 vybrala dodavatele

13. října 2021 ve 22:25

Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline s nabídkovou cenou 7 098 877 korun včetně DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší...

Festival popkultury Comic-Con Prague

13. října 2021 v 11:45

Comic-Con Prague je festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd.

Letiště Praha obnovuje exkurze

13. října 2021 v 09:07

Prohlídka letištních ploch nebo návštěva u letištních hasičů je zpět. Letiště Praha po pandemii onemocnění covid-19 obnovuje oblíbené exkurze. V rámci nich mají fanoušci letadel a letectví možnost poznat provoz letiště a z několika desítek metrů sledovat přistání a starty letadel i jejich...

V Korunní ulici bude slavnostně odhalena lavička Jaroslava Foglara

13. října 2021 v 05:58

Pátá foglarovská lavička věnovaná knize Tajemná Řásnovka bude odhalena ve středu 13. října u pobočky Městské knihovny v Korunní ulici na Praze 2. Stejně jako předchozí lavičky věnované románům Hoši od Bobří řeky, Chata v Jezerní kotlině, Záhada hlavolamu a Boj o první místo je i tato ručně...

Praha 6 obdržela Cenu primátora hl. města Prahy

10. října 2021 ve 21:20

Minulý týden byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně předány Ceny Opera Civitatem 2021 v rámci bilančního projektu Naše město 1991–2021. Tato cena se uděluje městům, která v uplynulých 30 letech realizovala nejkvalitnější a nejprospěšnější soubory veřejných staveb ku prospěchu jejich...

Pamětní deska malíře a ilustrátora Gustava Kruma

9. října 2021 v 08:02

Jeho doménou byla dobrodružná ilustrace a mnoho čtenářů vidělo poprvé Vinnetoua právě očima Gustava Kruma.

Další články
Nahoru