Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Slevou na nájemném i bezplatným poradenstvím pomáhá Praha 11 místním podnikatelům

Praha 11 stále hledá možnosti, jak pomoci místním podnikatelům zasaženým důsledky pandemie covid-19. Po odpuštění nájemného za umístění restauračních předzahrádek tak rada městské části schválila 30% slevu na nájemném podnikatelům, kteří kvůli vládním opatřením museli dočasně uzavřít své provozovny. Novinkou je také speciální poradenský web, který Praha 11 spustila ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory.

Důsledky pandemie covid-19 tvrdě zasáhly prakticky všechny sféry života, ty ekonomické pak zvlášť těžce nese podnikatelská veřejnost. Stejně jako v loňském roce se proto městská část Praha 11 rozhodla přijmout řadu opatření, jejichž cílem je místním podnikatelům pomoci.

Po odpuštění nájemného za umístění restauračních předzahrádek schválila rada městské části poskytnutí 30% slevy na nájemném podnikatelům s provozovnami v nebytových prostorách a objektech ve svěřené správě Prahy 11, kteří byli kvůli mimořádným opatřením Vlády ČR v souvislosti s pandemií nuceni dočasně své provozovny uzavřít.

Tato sleva se vztahuje na období od 22. 10. 2020 do 2.12.2020 a od 27. 12. 2020 do 31. 3. 2021 a podnikatelé o ni mohou zažádat v případě, že mají uhrazeno alespoň 50 % nájemného za uvedené rozhodné období.

„Sám podnikám, a tak si umím představit, v jak složité situaci se dnes podnikatelé nachází. Třicetiprocentní slevu z nájemného proto podnikatelům poskytujeme za celou dobu, kdy museli mít kvůli vládním protipandemickým opatřením své provozovny uzavřené,“ dodal Ondřej Prokop (ANO), místostarosta Prahy 11 pro majetek, investice a podporu podnikání.

Bezplatné on-line poradenství pro jihoměstské podnikatele
Slevou na nájemném nicméně podpora ze strany městské části nekončí. Po úspěšném pilotním projektu poradenského centra pro jihoměstské podnikatele, který Praha 11 spustila v loňském roce ve spolupráci se společností Grant Thornton Advisory, nyní městská část navazuje na tuto pomoc bezplatným on-line poradenstvím prostřednictvím speciální webové stránky. Poradenství je určeno především podnikatelům, kterých se ekonomicky dotkla opatření přijatá v rámci nouzového stavu, ale i nepodnikatelským subjektům.

Na webové stránce www.czcovid.cz naleznou zájemci seznam podpor, o které lze aktuálně žádat, základní parametry programů, podmínky pro podání žádostí i návod k jejich vyplnění. Web rovněž nabízí možnost položit individuální dotazy.
Autor: TZ, red

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru