dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Slepenec stran? Ani náhodou, v Praze 6 vznikla stabilní koalice, tvrdí její členové
Členové koalice v Praze 6 po podpisu koaliční smlouvy. Foto: archiv

Slepenec stran? Ani náhodou, v Praze 6 vznikla stabilní koalice, tvrdí její členové

V Praze 6 podepsali minulý týden TOP 09, STAN, KDU-ČSL, ANO a Strana zelených koaliční smlouvu. Server Pražský patriot se zástupců členů koalice zeptal, zda lze od spojení tolika politických subjektů očekávat stabilní vedení radnice. „Ano, spojuje nás široká programové shoda,“ tvrdí svorně.

„Koalice bude stabilní, chce hodně věcí posunout dopředu a dál, v tom se shoduje,“ říká Marián Hošek (KDU – ČSL), uvolněný člen zastupitelstva pro strategickou koncepci a rozvoj zdravotní a sociální politiky.

Lidovci nemají jako jediný člen koalice člena rady, ale právě Hošek bude mít právo účasti na jednání rady s poradním hlasem. „Takže naše představy a snahy bude možné realizovat,“ sděluje. KDU – ČSL bude působit v oblasti zdravotnictví a sociálních věcí. Strana chce řešit konkrétní projekty a zároveň se zaměřit na tvorbu dlouhodobé koncepce.

„Prioritní je řešení problému stárnoucího obyvatelstva. Je potřeba vytvořit eldénku, říct si, jak bude fungovat domácí péče o seniory a hospicová péče. Uděláme plán, jaké oblasti a části sociálních služeb je potřeba rozvíjet,“ sděluje. „Uděláme analýzu všech stávajících projektů a inventuru zařízení,“ slibuje.

Kolínská: Úkolem je chránit Prahu 6 před tranzitem

Koaliční smlouva stanoví, že Petra Kolínská ze Strany zelených se stane zástupkyní starosty pro dopravu, bezpečnost a památkovou péči. Jaké budou její priority?

„Úkolem je ochránit Prahu 6 od tranzitní dopravy. Prioritou jsou parkovací zóny a tlak na realizaci kladenské rychlodráhy, odkud jezdí denně na naše území dvacet tisíc lidí. Chceme, aby pro ně fungovala kvalitní nabídka veřejné dopravy a nemuseli sem jezdit auty,“ sděluje.

Praha 6 se podle ní bude chtít vypořádat s tím, co přinese zprovoznění tunelu Blanka. „Co se parkovacích zón týče, jsem si vědoma, že bez města to nepůjde. Koalici na šestce v těchto i dalších plánech předem posiluje to, že je díky složení koalice na úrovni magistrátu velká šance, že se s městem snáze domluvíme,“ podotýká Petra Kolínská.

Polách: Vytvoříme koncepční stategický plán rozvoje

Martin Polách z ANO bude zástupce starosty pro strategický rozvoj a veřejný prostor. „V nové koalici se spojily síly, které kritizovaly minulé vedení radnice. Co se programu koaličních stran týče, je tam velká programová shoda, takže vyšší počet partnerů nebude na překážku,“ říká.

„Chtěl bych začít u koncepčního strategického plánu, který stanoví, jakým směrem se Praha 6 vydá. Je zde samozřejmě nutná velká názorová shoda. Proto bych chtěl, aby se všechny strany sedly a řekly své priority v oblasti rozvoje,“ plánuje.

Aktuální výzvou je pro něj vyřešení okolí Dejvické. „Nejdosažitelnější meta je prostor mezi Vítězným náměstím a ulicí Na hutích. Tady je nevhodnější začít,“ říká pro server Pražský patriot.

Čtěte také: Při revizi hospodaření radnice na nás asi začnou padat kostlivci, říká budoucí starosta Prahy 6


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru