dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Sledujte yoyery v akci, žižkovské nádraží bude hostit republikové mistrovství v yoyování
Ilustrační foto: archiv

Sledujte yoyery v akci, žižkovské nádraží bude hostit republikové mistrovství v yoyování

Poslední říjnovou sobotu se v areálu industriálního Nákladového nádraží Žižkov odehraje Mistrovství České republiky (MČR) v novodobém sportu, yoyování. Téměř každý zná yoyo ze svých dětských let, ale už málo kdo ví, že s ním spojené yoyování se stalo v posledních letech sportem, který se těší velkému zájmu kluků i holek. 

Hlavní doménou yoyerů je naučit se s yoyem jednodušší i složitější prvky a z nich poté složit svou celkovou exhibici. Čím složitější a propracovanější prvek yoyer bez chyby předvede v celkové exhibici, tím lepší dostává hodnocení. Nejdůležitějším soubojem všech yoyerů je pak jednou ročně Mistrovství České republiky, které se letos uskuteční 31. října v Praze.

Akce nabídne souboj více než stovky yoyerů ve věku od 8 do 25 let, kteří budou soutěžit v různých kategoriích. Celodenní program mistrovství zahrnuje takzvané  battly, velké finále, doprovodné aktivity a afterparty.

Hlavní část MČR v yoyování, tedy velké finále všech battlů, proběhne od 17 do 20 hodin. Vedle více než stovky českých soutěžících se v Praze o titul mistra utká také několik hostů z Ameriky, Brazílie, Izraele, Německa, Itálie, Bulharska, Maďarska a dalších zemí světa. O nejvyšší příčky v hlavních kategoriích se utká 9 mistrů Evropy.


Vedlejší program zahrnuje výstavu obrazů s yoyo tématikou či speciální yoyo dráhu, ve které může vyhrát i ten, kdo se yoyování nevěnuje, nebo například workshop s káčou.


Česko je jednou z velmocí v yoyování. Vedle Ameriky a Japonska, jsou právě čeští yoyeři ti nejlepší na světě. O tom svědčí také fakt, že se v roce 2014 konalo v Praze mistrovství světa v této disciplíně, kterého se účastnilo na 200  yoyerů z celého světa a naši nejlepší reprezentanti se umístili na vysokých příčkách i ve finále.

„České yoyování je v celosvětovém měřítku na vysoké úrovni, může za to početná a přátelská yoyo komunita a zlaté české ručičky,“ vysvětluje Robert Kučera, organizátor MČR v yoyování.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru