dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Tip na výlet: Funící Šlechtična vás odveze na renesanční slavnosti
Parní lokomotiva Šlechtična opět vyrazí na koleje. Foto: archiv

Tip na výlet: Funící Šlechtična vás odveze na renesanční slavnosti

V sobotu 8. srpna pojede parní expres tažený lokomotivou Šlechtična z nádraží Praha-Braník na Křivoklát. Na hradě se koná setkání řezbářů Křivořezání.

Vzhledem k trvajícímu suchu a extrémním teplotám bude v čele vlaku dieselová lokomotiva. Z tohoto důvodu se snížily ceny jízdenek. Jízdenky, které byly zakoupeny před tímto datem, budou cestujícím ve vlaku kompenzovány. Zpáteční jízdenka na Křivoklát stojí 240 korun, v prodeji jsou také výhodné rodinné zpáteční jízdenky v hodnotě 2×240 korun (pro dospělé + 2 děti) a jednosměrné jízdenky za 140 korun. Zpáteční jízdenka pro úsek z Křivoklátu do Lužné stojí 80, jednosměrná 40 korun.

Letošní ročník Léta na Křivoklátě chystá na nadcházející víkend jednu ze svých vrcholných akcí. Renesanční slavnost s názvem Rytířské kratochvíle Filipiny Welserové budou zároveň oslavou jubilejního 20. ročníku Křivořezání.

Hlavním bodem se stane vystoupení evropské špičky evropského historického šermu, skupiny Merlet. Program proběhne na dolním nádvoří hradu i v jeho tajemných zákoutích, která budou otevřena pouze o víkendu 8. a 9. srpna.

Parní vlak odjíždí z nádraží Praha-Braník v 9:14 hodin. Bude sestaven z historických vozů a uprostřed vlakové soupravy bude zařazen bufetový vůz s nabídkou občerstvení, kde si zájemci mohou zakoupit také upomínkové předměty z historie i současnosti železnice.

Vlak bude z Křivoklátu pokračovat přes Rakovník do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde si lze prohlédnout expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel.

Cestující tohoto zvláštního parního vlaku, kteří předloží platnou jízdenku, získají na hradě Křivoklát a v železničním muzeu slevu na vstupné.

Předprodej jízdenek a rezervací probíhá na Masarykově nádraží v mezinárodní pokladně a v osobní pokladně na nádraží Praha-Braník.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru