dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Slavný americký kytarista Joe Bonamassa se vrací do Prahy!
Americky kytarista Joe Bonamassa. Ilustrační foto: archiv

Slavný americký kytarista Joe Bonamassa se vrací do Prahy!

Joe Bonamassa, který je přes svůj relativně mladý věk považován za jednoho z nejlepších současných hráčů na kytaru, se v rámci světového turné vrátí 5. října do Prahy. Se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru.

Tento kritiky i posluchači oceňovaný hudebník na koncertě zahraje průřez své dosavadní tvorby včetně novinek z chystaného alba, které je naplánované na druhou polovinu letošního roku. Bonamassa je řazen na úroveň Jeffa Becka či Stevie Ray Vaughana.

Na kytaru začal hrát ve čtyřech letech. Když mu bylo dvanáct, předskakoval na koncertě B. B. Kinga. Posbíral mnoho hudebních ocenění včetně nejlepšího kytaristy roku. Profesionální kariéru odstartoval ve 25 letech a od té doby vydal 13 samostatných alb.

Během roku je schopen odehrát průměrně 200 koncertů a k tomu vydat minimálně jedno až dvě alba. Mimo sólové kariéry se podílí také na řadě dalších hudebních projektů a kooperací včetně vlastní nadace „Keeping The Blues Alive“, což se by dalo volně přeložit jako „Nenechme blues zemřít“.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru