dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Dětská PrahaZpravodajství

Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy

Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května od 16 hodin na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové. 

Nová mobilní aplikace je určena pro rodiny s dětmi a podle jejích tvůrců navždy změní pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Na Folimance je připravena malá ochutnávka této hry, při níž může každý objevit Skrytý příběh „Údolí nářků“. Mobil se na chvíli promění ve stroj času, hráč se ocitne v roce 1973 a bude řešit např. to, aby zásahy sovětského poradce pro metro nezpůsobily zřícení Nuselského mostu.

Kdy a kde se hraje:
Akce začíná 25. května v 16 hodin u altánu parku Folimanka (zhruba uprostřed parku vedle dětského hřiště) a končí v protiatomovém krytu Folimanka, který je v ulici Pod Karlovem (naproti domu č. 2). I s celou rodinou je možné projít 600 metrů dlouhou trasu a společně si užít spoustu zábavy.

Na konci hry se každý z hráčů ocitne v unikátním protiatomovém krytu, kde bude řešit finální úkol ochutnávkové trasy. Poté přijde na řadu malé občerstvení, při kterém si může o svém zážitku popovídat s tvůrci hry a prohlédnout si výstavu ilustrací, vytvořených speciálně pro Skryté příběhy.

Pro děti je připravena další zábava v zajímavém prostředí krytu, který jinak slouží pro přežití v krizové situaci a bude otevřen speciálně pro tuto příležitost. Děti zapojené do hry dostanou od Prahy 2 a Skrytých příběhů drobný dárek.

16:00–16:15    Altán v parku Folimanka – Příchod hostů a předání instrukcí ke zkušební trase
16:15–16:45    Procházení ochutnávkové trasy v parku Folimanka
16:45–17:15    Kryt FOLIMANKA (Pod Karlovem 2) – Zahajovací řeč starostky Prahy 2 a tvůrců hry, poděkování partnerům, představení autorů, symbolický křest aplikace
17:15–18:00    Volná zábava, prohlídka prostor krytu


Praha 3 zve děti do Dinoparku

Dnes v 17:56

V pátek 19. října je připraven výlet pro děti od 5 let do Dinoparku Harfa.

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

Dnes ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Drakiáda v parku

Dnes ve 14:39

V neděli 21. října v 16 až 18 hodin si s sebou vezměte draka- velkého, malého, barevného, zakoupeného či vyrobeného.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Dnes ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Rokle plné pohádek

Dnes ve 12:37

Rokle plné pohádek, akce pro rodiny s dětmi se koná v sobotu 3. listopadu na Sofijském náměstí a v Modřanské rokli.

Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Dnes v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Další články
Nahoru