dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Dětská PrahaZpravodajství

Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy

Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května od 16 hodin na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové. 

Nová mobilní aplikace je určena pro rodiny s dětmi a podle jejích tvůrců navždy změní pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Na Folimance je připravena malá ochutnávka této hry, při níž může každý objevit Skrytý příběh „Údolí nářků“. Mobil se na chvíli promění ve stroj času, hráč se ocitne v roce 1973 a bude řešit např. to, aby zásahy sovětského poradce pro metro nezpůsobily zřícení Nuselského mostu.

Kdy a kde se hraje:
Akce začíná 25. května v 16 hodin u altánu parku Folimanka (zhruba uprostřed parku vedle dětského hřiště) a končí v protiatomovém krytu Folimanka, který je v ulici Pod Karlovem (naproti domu č. 2). I s celou rodinou je možné projít 600 metrů dlouhou trasu a společně si užít spoustu zábavy.

Na konci hry se každý z hráčů ocitne v unikátním protiatomovém krytu, kde bude řešit finální úkol ochutnávkové trasy. Poté přijde na řadu malé občerstvení, při kterém si může o svém zážitku popovídat s tvůrci hry a prohlédnout si výstavu ilustrací, vytvořených speciálně pro Skryté příběhy.

Pro děti je připravena další zábava v zajímavém prostředí krytu, který jinak slouží pro přežití v krizové situaci a bude otevřen speciálně pro tuto příležitost. Děti zapojené do hry dostanou od Prahy 2 a Skrytých příběhů drobný dárek.

16:00–16:15    Altán v parku Folimanka – Příchod hostů a předání instrukcí ke zkušební trase
16:15–16:45    Procházení ochutnávkové trasy v parku Folimanka
16:45–17:15    Kryt FOLIMANKA (Pod Karlovem 2) – Zahajovací řeč starostky Prahy 2 a tvůrců hry, poděkování partnerům, představení autorů, symbolický křest aplikace
17:15–18:00    Volná zábava, prohlídka prostor krytu


Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

Dnes v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Setkání maminek a miminek v září

14. srpna 2018 ve 12:08

Pro maminky a děti do tří let připravuje radnice první městské části Mama klub, setkání maminek a jejich ratolestí.

Modely a modeláři na radnici

14. srpna 2018 v 07:44

Modely a modeláři z Prahy 13. Vůbec největší výstava od otevření radnice nabízí modely největšího sběratele stavebnice Merkur Jiřího Mládka.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru