dnes
Sobota - skorojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
3°C
Dětská PrahaZpravodajství

Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy

Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května od 16 hodin na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové. 

Nová mobilní aplikace je určena pro rodiny s dětmi a podle jejích tvůrců navždy změní pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Na Folimance je připravena malá ochutnávka této hry, při níž může každý objevit Skrytý příběh „Údolí nářků“. Mobil se na chvíli promění ve stroj času, hráč se ocitne v roce 1973 a bude řešit např. to, aby zásahy sovětského poradce pro metro nezpůsobily zřícení Nuselského mostu.

Kdy a kde se hraje:
Akce začíná 25. května v 16 hodin u altánu parku Folimanka (zhruba uprostřed parku vedle dětského hřiště) a končí v protiatomovém krytu Folimanka, který je v ulici Pod Karlovem (naproti domu č. 2). I s celou rodinou je možné projít 600 metrů dlouhou trasu a společně si užít spoustu zábavy.

Na konci hry se každý z hráčů ocitne v unikátním protiatomovém krytu, kde bude řešit finální úkol ochutnávkové trasy. Poté přijde na řadu malé občerstvení, při kterém si může o svém zážitku popovídat s tvůrci hry a prohlédnout si výstavu ilustrací, vytvořených speciálně pro Skryté příběhy.

Pro děti je připravena další zábava v zajímavém prostředí krytu, který jinak slouží pro přežití v krizové situaci a bude otevřen speciálně pro tuto příležitost. Děti zapojené do hry dostanou od Prahy 2 a Skrytých příběhů drobný dárek.

16:00–16:15    Altán v parku Folimanka – Příchod hostů a předání instrukcí ke zkušební trase
16:15–16:45    Procházení ochutnávkové trasy v parku Folimanka
16:45–17:15    Kryt FOLIMANKA (Pod Karlovem 2) – Zahajovací řeč starostky Prahy 2 a tvůrců hry, poděkování partnerům, představení autorů, symbolický křest aplikace
17:15–18:00    Volná zábava, prohlídka prostor krytu


Štědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Další články
Nahoru