dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Dětská PrahaZpravodajství

Slavnostní spuštění hry Skryté příběhy

Společnost Tripeduca a městská část Praha 2 zvou na slavnostní spuštění hry „Skryté příběhy“. Koná se ve čtvrtek 25. května od 16 hodin na Folimance pod záštitou a za účasti starostky Prahy 2 Jany Černochové. 

Nová mobilní aplikace je určena pro rodiny s dětmi a podle jejích tvůrců navždy změní pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet. Na Folimance je připravena malá ochutnávka této hry, při níž může každý objevit Skrytý příběh „Údolí nářků“. Mobil se na chvíli promění ve stroj času, hráč se ocitne v roce 1973 a bude řešit např. to, aby zásahy sovětského poradce pro metro nezpůsobily zřícení Nuselského mostu.

Kdy a kde se hraje:
Akce začíná 25. května v 16 hodin u altánu parku Folimanka (zhruba uprostřed parku vedle dětského hřiště) a končí v protiatomovém krytu Folimanka, který je v ulici Pod Karlovem (naproti domu č. 2). I s celou rodinou je možné projít 600 metrů dlouhou trasu a společně si užít spoustu zábavy.

Na konci hry se každý z hráčů ocitne v unikátním protiatomovém krytu, kde bude řešit finální úkol ochutnávkové trasy. Poté přijde na řadu malé občerstvení, při kterém si může o svém zážitku popovídat s tvůrci hry a prohlédnout si výstavu ilustrací, vytvořených speciálně pro Skryté příběhy.

Pro děti je připravena další zábava v zajímavém prostředí krytu, který jinak slouží pro přežití v krizové situaci a bude otevřen speciálně pro tuto příležitost. Děti zapojené do hry dostanou od Prahy 2 a Skrytých příběhů drobný dárek.

16:00–16:15    Altán v parku Folimanka – Příchod hostů a předání instrukcí ke zkušební trase
16:15–16:45    Procházení ochutnávkové trasy v parku Folimanka
16:45–17:15    Kryt FOLIMANKA (Pod Karlovem 2) – Zahajovací řeč starostky Prahy 2 a tvůrců hry, poděkování partnerům, představení autorů, symbolický křest aplikace
17:15–18:00    Volná zábava, prohlídka prostor krytu


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Silnější wifi, příjemnější záchody nebo školní kino. Žáci rozhodli, co pořídí pro svou školu

22. března 2019 v 07:54

Školní rádio, kino, automat na školní potřeby nebo příjemnější záchody. To jsou některé z projektů, kterými žáci z Prahy 7 vylepší své školy. Rozhodli tak prostřednictvím hlasování o využití participativních rozpočtů, na které dostala každá základní škola od radnice sedmé městské části 50 tisíc...

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru