dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C

Slavnostní otevření opravené mateřské školy Janouchova

Slavnostní otevření nově zrekonstruované MŠ Janouchova se koná dnes od 14 hodin v areálu školky (Janouchova 671, 149 00 Praha 4). Jedná se o největší investiční akci takového rozsahu na Jižním Městě.

Vlastní regenerace MŠ Janouchova byla zahájena I. etapou rekonstrukcí pavilonů A2, B2 dne 22. 9. 2014, dne 24. 4. 2015 bylo předáno staveniště na rekonstrukci hospodářského pavilonu C (dokončení 31. 8. 2015), na kterou plynule navázala II. etapa rekonstrukce posledních pavilonů MŠ Janouchova a to pavilony A1 a B1 (kolaudace proběhla dne 12. 4. 2016).

„Rekonstrukce celé MŠ Janouchova 671 spočívala v celkové rekonstrukci a opravě pavilonů A1, B1, C, A2 a B2. Zahrnovala kompletní vybourání dispozice, podlah včetně topných kanálů, provedení sanace podkladních vrstev a kanalizačních vedení, následovně provedení nových podlah, nová dispozice a nové rozvody všech profesí v prvním i druhém podlaží (zdravotechnika – voda, kanalizace, vzduchotechnika, měření a regulace, vytápění, elektroinstalace – silnoproud, slaboproud, byly dodány nové 3 výtahy),“ vysvětluje starosta MČ Praha 11 Jiří Štyler.

Na pavilonech A2, B2 se zrekonstruovaly světlíky, výlezy na střechu a zateplila se atika, to i na pavilonu C. Na pavilonech A1, B1 se kompletně zateploval střešní plášť. Součástí rekonstrukce byla výměna oken v pavilonech A2,B2 a částečná výměna na pavilonu C. Celý objekt školky byl zateplen včetně realizace nové fasády. Rovněž se zrekonstruovala celá areálově venkovní kanalizace včetně šachet.

Mateřská škola Janouchova od 1. 9. 2016 tak využije po regeneraci 56 nových míst.


Bazárek Marie Doležalové a jejích kolegyň v Divadle Na Fidlovačce

Dnes v 07:19

V sobotu 16. prosince ve 12 hodin otevřou krám ve foyer Divadla Na Fidlovačce herečky Maruška Doležalová, Aneta Krejčíková, Ivu Pazderková, Sandra Pogodová a Vanda Chaloupková a budou prodávat vlastní kousky donesené z domovů doslova všem kolemjdoucím.

Praha 8: Ukončení sezóny Karlínských farmářských trhů 2017

Dnes v 07:04

Poslední trh sezóny 2017 v sobotu v 8 – 14 hodin. Těšit se můžete na oblíbené farmáře, občerstvení, dárky, svařák, čaj a další dobroty. Pro děti nebudou chybět workshopy a soutěže o věcné dárky.

Parkování pro návštěvy v Praze 7 během svátků

Dnes v 07:00

V Praze 7 bude od 23. prosince do 1. ledna na několika místech zajištěno bezplatné parkování pro návštěvy. Kromě vybraných ulic městská část vyjednala také 70 míst na parkovišti HC Sparta Praha v ulici U Výstaviště.

Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Včera ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Včera ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Včera v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Další krátké zprávy
Nahoru