dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražský život

Slavnostní křest knihy o Daně a Emilu Zátopkových

Ve čtvrtek 23. června od 14 hodin proběhne v 1. patře obchodního domu Quadrio v Praze křest unikátní knihy o Daně a Emilu Zátopkových s názvem Náš život pod pěti kruhy. 

Toto životopisné dílo je výsledkem sedmiletého snažení olympijské vítězky v hodu oštěpem a manželky legendárního běžce Emila Zátopka Dany Zátopkové, která se křtu knihy osobně zúčastní. Kromě ní bude na křtu přítomna i celá plejáda olympijských vítězů a dalších osobností československého sportu.

Vydavatelem knihy je Regionální muzeum Kopřivnice ve spolupráci s Českým olympijským výborem, Nadačním fondem Dany a Emila Zátopkových a nakladatelstvím Academia Praha.

K pozvání na slavnostní křest se s potěšením připojuje i kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která si váží kpt. Emila Zátopka nejen jako legendárního sportovce, ale i jako významného kopřivnického rodáka, jehož otec dokonce dlouhou dobu pracoval v Tatře jako dělník.
Od roku 2005 je Emilu a Daně Zátopkových věnována rozšířená expozice v prostorách Technického muzea Tatra, které je zastřešeno právě vydavatelem knihy, Regionálním muzeem Kopřivnice.

Kniha Náš život pod pěti kruhy je plná svěžího, zábavného a především lidsky pravdivého povídání manželů Zátopkových o jejich dětství, partnerství, přes všechny sportovní i nesportovní úspěchy a neúspěchy až po současnost. Autentičnost vyprávění manželů dokreslují dochované prvky hovorové češtiny a nářečí. Čtenář v knize navíc nalezne fotografie, které dosud nebyly nikde publikovány.

Křest se koná od 15 hodin, poté bude následovat autogramiáda díla pro širokou veřejnost.


Další články
Nahoru