dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Slavnosti v Hostivici u Prahy lákají na historické jízdy, koncerty, box i další program
Škoda 706 RTO vyhlídkový, rok výroby 1967. Foto: archiv Ropid

Slavnosti v Hostivici u Prahy lákají na historické jízdy, koncerty, box i další program

Slavnosti, které se budou konat v Hostivici v sobotu 3. září, mají tento rok speciální rozměr. Město nedaleko za západními hranicemi Prahy si letos připomíná 750 let od první písemné zmínky o své významné části – Litovicích. Připraven je bohatý program a zvláštní jízdy parního vlaku i historických autobusů.

Program

08:38 – Odjezd parní lokomotivy z nádraží Praha-Vršovice
09:30 – Příjezd parní lokomotivy na nádraží Hostivice
09:45 – Slavností jízda historických motocyklů městem Hostivice (start z nádraží Hostivice)
10:00 – Zahájení slavností a slavnostní otevření Městské knihovny Hostivice (Husovo náměstí, budova západního křídla zámku)
11:00–12:00 – Přednáška o rychlodráze Praha – Letiště Václava Havla – Kladno (Sokolovna Hostivice)
12:00–15:00 – Závody Sboru dobrovolných hasičů Hostivice
15:00 – Křest historické monografie (Litovice 750 let)
15:30 – Boxerská exhibice
16:00 – Aerobic Lenky Píchové
16:05 – Taekwon-do
16:30 – Radek Kurc & Friend´s
17:15 – Vystoupení oddílu TeamGym Hostivice
17:30 – Ampér
19:00 – Lety mimo
20:30 – Ivan Mládek a Banjo Band
22:00 – Slavnostní ohňostroj
22:15 – 23:45 – Lokomotiva

* pokud není uvedeno jinak, vše se koná na Husově náměstí 

Pro fanoušky železnice je připraven celodenní provoz parní lokomotivy na trase Praha-Zličín – Hostivice – Rudná u Prahy. Na vlakovém nádraží bude kromě jízd zvláštních vlaků připraven pestrý program pro děti i dospělé se soutěžemi a prohlídkami vozů.

Městem se uskuteční jízda historických autobusů, vozidel a motocyklů, která bude končit u západního křídla hostivického zámku.

Kdo je nicméně fanouškem historických autobusů, může rovněž využít kyvadlovou linku těmito vozy Praha-Zličín – Hostivice – Praha-Zličín. Autobusy budou jezdit od 11 do 18 hodin v dvacetiminutových intervalech, jízdné je zdarma.

Cestující svezou autobusy Škoda 706 RTO upravená jako kabrio, linková Karosa ŠL11, Škoda 706 RTO v zájezdové verzi a další. Kultovní Praga RND z produkce poválečného Československa bude sloužit jako doprovodný autobus větším vozům.

Na Husově náměstí proběhnou závody sborů dobrovolných hasičů z celého kraje. Návštěvníci uvidí boxerskou exhibici supertěžké a střední váhy. Jako hlavní hudební ansámbl se představí band Ivana Mládka, dále například progresivní rock Letů Mimo nebo rock´n´rollová skupina Lokomotiva.

Připraveno je bohaté občerstvení a stánky malých i středních pivovarů. Podrobnosti o městské slavnosti Hostivice, včetně jízdních řádů parních vlaků a historických autobusů, jsou na www.slavnostihostivice.cz.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru