dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Slavnosti piva u Vltavy i kláštera, v Praze se konají dva Oktoberfesty
Tak dámy a pánové, kdo mne vyzve na ex? Foto: a4gpa / Wikimedia Commons

Slavnosti piva u Vltavy i kláštera, v Praze se konají dva Oktoberfesty

Farmářské trhy ve Žlutých lázních v Podolí doprovodí v sobotu 19. září tradiční slavnosti piva Oktoberfest 2015, v neděli pořádá na louce u Břevnovského kláštera stejnojmennou akci české zastoupení Svobodného státu Bavorsko.

Ve Žlutých lázních začaly nedávno fungovat farmářské trhy. Tuto sobotu je zpestří velké podzimní slavnosti piva Oktoberfest 2015, na nichž mohou hosté ochutnat to nejlepší z nabídky šesti renomovaných bavorských pivovarů včetně speciální prezentace značky Erdinger Weissbier.

„Připravili jsme společně se Sdružením přátel piva bohatou nabídku bavorských značek a neopakovatelnou atmosférou navíc s možnosti zakoupení tradičních pivních tupláků,“ zve Libor Votruba za provozovatele Žlutých lázní.

Pivní slavnosti budou slavnostně zahájeny v pravé poledne naražením dřevěného sudu s pivem. Prodejní stánky na travnaté louce areálu nabídnou kromě několika značek piva i stylové občerstvení, originální půllitry a tupláky.

V sobotu bude po celý den v areálu probíhat i velká přehlídka módy, zdravého životního stylu a sportu Festival Kotex, jehož vyvrcholením bude večerní koncert Majka Spirita v 19.30 hodin. Po celý den čekají na všechny, kteří nebudou chtít pouze ochutnávat pivo, lekce fitness s odbornými trenéry, módní přehlídky sportovního oblečení, nabídka sportovního zboží a aktivit. Nejen návštěvnice mohou vyzkoušet hairstyling a líčení, zastavit se u výživové poradkyně, nebo vidět exhibici bojových sportů.

Hudbu obstará bavorská kapela. Bude se jódlovat?

Česko-německá obchodní a průmyslová komora společně se zastoupením Svobodného státu Bavorsko v České republice pořádá v neděli 20. září u Břevnovského kláštera v Praze 6 Oktoberfest 2015.

„Těšit se můžete na originální bavorskou akci se stylovou bavorskou hudbou a specialitami dovezenými přímo z Bavorska, bavorské pivo v tuplácích a celodenní pestrý zábavný program pro děti i dospělé,“ zvou organizátoři.  

Podávání tradičního Weißwurstu a dalších bavorských specialit začne ve 12:15, hlavní program bude probíhat od 14 do 22 hodin. Vstup na akci je zdarma po předchozí registraci zde. O hudební doprovod v bavorském rytmu se postará kapela Die Münchner Gaudiblosn.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru