dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Uprchlické celebrity se vracejí na místo činu, černým krasavcům už bílá hmota nepomůže
Pražská zoo chová ibisi skalní od roku 1985, ve volné přírodě patří mezi kriticky ohrožené druhy. Všechna foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Uprchlické celebrity se vracejí na místo činu, černým krasavcům už bílá hmota nepomůže

Ibisi skalní, kteří se proslavili svým únikem ze sněhem poničené voliéry a ještě více svým návratem do Zoo Praha, ve kterém se angažovala široká veřejnost, se nyní vracejí na „místo činu“. 

Celkem 18 ibisů se dostalo ven z voliéry počátkem března. Ochranná síť nevydržela tíhu mokrého sněhu, ptáci uletěli vzniklými dírami. Pracovníci zoo je hledali s pomocí lidí, kteří informace o uprchlých ptácích hlásili na zveřejněné telefonní číslo nebo na sociálních sítích.

Ibisové byli pochytáni během dvou týdnů v různých částech Prahy a Středočeského kraje. Jeden z nich uhynul kvůli neprůchodnosti střev, na útěku spolykal mimo jiné i kousky skla. Ostatní se do zoo vrátili v pořádku.

ibis-skalni-a-nahled

ibis-skalni-c-nahled

Síť voliéry byla při opravě nahrazena pletivem z nerezové oceli. Investice dosáhla čtyři milionů korun. Do zrekonstruované a zmodernizované voliéry byli ibisi vypuštěni v pátek, pro návštěvníky je jejich expozice od soboty 5. listopadu. Dosud žili v náhradních prostorách.

Spolu s ibisi skalními se do voliéry vracejí či postupně budou vracet i další druhy, například jeřábi panenští, nesyti afričtí, čírky úzkozubé, ibisové hagedaši či supi mrchožraví.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Dnes v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru