Neděle - snih
2°C
Slavii spasil Kisel, záchrana Pražanů je na dosah
Fotbalista Karol Kisel je v současnosti pro Slavii nepostradatelný. Ilustrační foto: www.slavia.cz

Dohrávku 24. kola Gambrinus ligy fotbalisté Slavie zvládli. I když nepodali žádný oslnivý výkon, dokázali v Edenu porazit Slovácko 1:0. O nejtěsnější výhře rozhodl už v prvním poločase Karol Kisel. Slávisté se dostali na osmé místo tabulky. Mají třicet bodů a takový bodový zisk zpravidla na záchranu v lize stačí.

Slavia – Slovácko 1:0

Gól: 26.K. Kisel
Slavia: Čontofalský – Nitrianský, Bortel, Hubáček, Čonka – Gecov (88. Zmrhal), Petrák – Vošahlík, Kisel (90. Fenin), Skácel (72. Juhar) – Škoda

Naopak Slovácko je s čtyřiadvaceti body jedenácté a na první sestupovou příčku má náskok jen tři body. Hosté z Uherského Hradiště Pražanům situaci ulehčili už před zápasem, když na lavičku náhradníků posadili Trousila, Kuncla a především kanonýra Doška.

Všichni totiž byli v karetním ohrožení a tak kouč Habanec nechtěl riskovat, že by o ně přišel pro důležitý zápas v Českými Budějovicemi v dalším kole. Jihočeši jsou totiž poslední, ale na Slovácko, které dnes prohrálo popáté v řadě, ztrácejí jen čtyři body. V sobotním zápase tak půjde oběma týmům o hodně.

Kiselův gól a šance

Prvních pětadvacet minut nabídly oba týmy poměrně nezáživný fotbal, šancí bylo poskrovnu. Pak ale napřáhl kapitán slávistů Kisel a jeho rána ze zhruba sedmnácti metrů zapadla k tyči. Po té Slavia ožila a krátce před přestávkou mohla své vedení navýšit, ale Skácela vychytal gólman Melichárek.

Ve druhém poločase se slávisté soustředili spíše na obranu, i když čtvrt hodiny před koncem mohl přidat gólovou pojistku nádherným volejem Kisel. Ke konci se bohužel zranil jeden z klíčových hráčů Slavie Gecov.

V sobotu hraje Slavia v Příbrami, která má na dvanáctém místě tabulky stejně bodů jako Slovácko a tudíž také bojuje o záchranu. Další pražské týmy hrají své zápasy již v pátek. Sparta hostí Jihlavu a Dukla Olomouc.

Autor: Mojmír Kadeřábek

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...