dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Do práce na kole. Praha jako Amsterdam?
Náplavka Rašínova nábřeží má pro cyklisty velký význam. Foto: www.auto-mat.cz

Do práce na kole. Praha jako Amsterdam?

Praha se společně s dalšími jedenácti českými a moravskými městy připojí do třetího ročníku kampaně Do práce na kole. Do kampaně se mohou během dubna registrovat soutěžní týmy zaměstnanců. Soutěžní část probíhá v květnu. Cílem akce je omezit zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, ale i zlepšit kondici lidí a oživit ulice.

„Cestování do práce na kole zažívá boom. Dorazil k nám trend, který mění atmosféru metropolí západní Evropy a činí je příjemnějšími místy pro život. Stát hodiny týdně v dopravních zácpách a marně hledat místo k parkování už není moderní,“ říká manažerka kampaně Do práce na kole Iva Nevečeřalová z iniciativy Auto*Mat.

„Kampaň míří hlavně na lidi, kteří mají sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Cestou do práce na kole ušetří nejen peníze za benzín a spoustu času, ale také udělají něco pro své zdraví, životní prostředí a dobře se naladí,“ dodává.

„Já taky šlapu,“ říká herečka Petra Lustigová v závěru provokativního klipu, který láká na třetí ročník kampaně Do práce na kole. „Chodím hodně pěšky, MHD a kam to jde, jezdíme s dcerou na koloběžce. Nemusím ani do fitka, cesta po Praze na vlastní pohon stačí,“ vysvětluje herečka, proč souhlasila s natáčením.

Ke kampani Do práce na kole se mohou připojit soutěžní týmy zaměstnanců z jedenácti českých a moravských měst. Na ty, kdo budou jezdit poctivě, čekají hodnotné ceny. Auto*Mat nabízí pomoc s výběrem pohodlné trasy i manuál pro bezpečnou jízdu po ulicích.

Podpora velvyslance

Titul Cyklozaměstnavatel roku získají v každém městě firmy, které své zaměstnance nejvíce podpoří. „Například umístí před své sídlo stojany nebo zavedou bonusy pro zaměstnance dojíždějící na kole,“ vysvětluje Iva Nevečeřalová. Hodnotit se budou i videa a fotografie dokumentující dojížďku do práce.

Registrace na www.dopracenakole.net je otevřena po celý duben. Účastníci, kteří vstoupí do Klubu přátel Auto*Matu, ji získají zdarma. Soutěžní část kampaně probíhá od 1. do 31. května.

Soutěžící budou zápolit v několika kategoriích, připraveny pro ně budou kulturní akce a různá překvapení. Mohou si například speciální aplikací oživit svůj profil na Facebooku. Kampaň zakončí 6. června společenský večer s vyhlášením vítězů.

Jedním z tradičních partnerů kampaně je Velvyslanectví Nizozemského království v ČR. „Sám jsem býval aktivním cyklistou, účastnil jsem se i závodů,“ říká nizozemský velvyslanec Ed Hoeks, který se loni zúčastnil Velké podzimní cyklojízdy a chystá se i na letošní velkou jarní.

„Praha by si určitě zasloužila větší množství cyklopruhů, aby se lidé mohli pohybovat bezpečně nejen na rekreačních cyklostezkách, ale i v centru města. Na rozdíl od Nizozemska tu sice máte kopce, ale zase není nic jednoduššího, než přidělat na kolo malý motorek,“ řekl velvyslanec.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru