dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Šlapej, nebo chcípni. Divadlo Rokoko uvede hru Marka Epsteina Veterán
Divadlo Rokoko uvede hru Marka Epsteina Veterán. Foto: m-d-p.cz

Šlapej, nebo chcípni. Divadlo Rokoko uvede hru Marka Epsteina Veterán

Tomáš Novotný, Máša Málková, Jan Vlasák, Dana Batulková, Oldřich Vízner a další právě v režii Pavla Kheka zkoušejí hru Marka Epsteina Veterán s podtitulem Šlapej, nebo chcípni. Mají za sebou kostýmové zkoušky a česká premiéra dramatu o vině a svědomí v realitě současného maloměsta se odehraje už 8. listopadu v Divadle Rokoko.

Drama Veterán napsal přímo pro Divadlo Rokoko známý scenárista Marek Epstein (Václav, Ve stínu, Clona ad.).

veteran-j-vlasak-a-d-batulkova-nahled „Mou prvotní snahou bylo napsat příběh o válce bez války. O člověku, který žil dvacet let v blízkosti smrti a po návratu se tu pokouší žít jako všichni ostatní, co neviděli a nezažili. Jenomže jeho životní hodnoty se diametrálně rozcházejí s našimi hodnotami. Jsou neslučitelné. Protože ale takových příběhů bylo už napsáno mnoho, pokusil jsem se to celé odehrát na půdorysu melodramatu, na ploše, jež důvěrně znám, na rozdíl od válečných traumat, která jsem si mohl (díkybohu zatím) osahat jen teoreticky,“ říká o své hře, která by se zjednodušeně dala nazvat novodobou variantou zločinu a trestu, Marek Epstein.

Hlavní roli veterána Martina si zahraje Tomáš Novotný, pro něhož je zkoušení náročné po všech stránkách.

veteran-ze-zakulisi-o-vizner-nahled „Příprava na Veterána vlastně začala už před půl rokem, když jsme se s režisérem Pavlem Khekem domluvili, že občas navštívím posilovnu. Jsou z toho pravidelné návštěvy 4× týdně. Navíc jsem se domluvil s kolegou Zdeňkem Venclem, skvělým trenérem fitness, že mě připraví. Spolupracuju tedy s ním, což je velmi fajn. Výsledkem je zatím pět kilo váhy navrch… Zatímco u Markéty Lazarové jsem zhubnul celkem dvanáct kilo, teď se snažím nabírat svaly… Spolupráce s Pavlem Khekem je vždycky nadoraz, ale velmi mi to vyhovuje. A divadlo navíc zařídilo ještě jednu úžasnou věc. Jsou to tréninky thaiboxu, protože thaiboxeři budou součástí představení,“ popisuje Tomáš Novotný a dodává, že diváci se mohou těšit na představení, které není úplně běžné. Chybět nebude ani láska, takže i nenapravitelní romantici si přijdou na své.

Premiéra 8. 11. 2014, 2. premiéra 10. 11. 2014 v Divadle Rokoko


Další články
Nahoru