Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý 22. října.

Akci, při které se budou měnit krom povrchů i kanalizační vpusti, připravila Technická správa komunikací (TSK) a dotkne se nejen parkování a průjezdu, ale i obsluhy odvozu odpadu.

Dopravní omezení a uzavírky
V první etapě (10. 7. – 9. 8. 2024) – Půjde vjet do Sládkovičovy od Štúrovy a zajet do Tajovského, ale dál to již nepůjde. Do zadní části Sládkovičovy bude možné zajet po provizorní komunikaci z ulice V Jehličí, vjezd ale bude povolen jen pro místní obyvatele.

Ve druhé etapě (10. 8. – cca 9. 9. 2024) – Bude Sládkovičova uzavřena již od Štúrovy a nepůjde do ní tedy zajet. Na parkoviště, které je na kraji a bude v provozu, bude nájezd přes část pěší zóny z ulice Hurbanova. Do zadní části Sládkovičovy a do Tajovského se rezidenti a obsluha dostanou opět přes provizorní komunikaci z ulice V Jehličí.

Ve třetí etapě (9. 9. – 22. 10. 2024) – Bude uzavřena zadní slepá část ulice Sládkovičova bez možnosti vjezdu.

Provizorní komunikace povede od ulice V Jehličí ve trase původního chodníku a bude po skončení prací kompletně zrekonstruována včetně zeleně.

Po celou dobu stavby dojde k přesunutí nádob na směsný odpad. O jejich umístění byli podle investora obyvatelé dotčených domů již informování mapkami (jedno stanoviště bude na pěší zóně mezi Sládkovičovou a ulicí V Štíhlách a další místo pak v ulici V Jehličí). Zároveň bude zvýšena frekvence svozů, informuje radnice Prahy 4 na svých stránkách.Autor: Alo

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru