dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Šla do Prčic, přejel jí nohu. Ničeho jsem si nevšimnul, hájil se dvaaosmdesátiletý řidič
Do Prčic míří každý rok velké množství lidí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Šla do Prčic, přejel jí nohu. Ničeho jsem si nevšimnul, hájil se dvaaosmdesátiletý řidič

Dvaaosmdesátiletý řidič osobního auta těžce zranil jednu z účastnic sobotního pochodu Praha – Prčice. V Jesenici na Příbramsku najel do skupiny chodců a třiapadesátileté ženě, která spadla na zem, přejel nohu. Střetu si ale prý nebyl vůbec vědom a z místa odjel, sdělila dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Nehoda se stala po šestnácté hodině v místní části Zadní Boudy. „Muž se zřejmě plně nevěnoval řízení a najel pravou přední částí do skupiny chodců stojící u okraje komunikace. Žena upadla na vozovku a zadní kolo jí následně přejelo nohu," uvedla mluvčí.

Svědci se podle Schindlové pokusili vozidlo zastavit, motorista ale pokračoval v jízdě. „Policejní hlídka muže dohledala v místě jeho bydliště. Dotyčný uvedl, že daným místem projížděl, ale střetu s chodkyní si není vůbec vědom," dodala Schindlová. Případ policisté vyšetřují.

Jubilejní 50. ročník pochodu Praha – Prčice přilákal téměř 22 000 příznivců turistiky. Je to více než loni, kdy se akce zúčastnilo zhruba 15 000 lidí. Pořadatelé pro pěší připravili 16 tras dlouhých od 23 do 70 kilometrů. Nejvíce kilometrů urazili lidé, kteří se na start vydali z Prahy. Čtyři trasy byly určeny pro cyklisty a jedna třináctikilometrová pro vozíčkáře.


Další krátké zprávy
Nahoru