dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Na Ledeckého dceru jsou krátký! Zase zlatá Ester
Úspěšná snowboardistka se svým otcem, zpěvákem Jankem Ledeckým. Foto: archiv

Na Ledeckého dceru jsou krátký! Zase zlatá Ester

„Na ptáky jsme krátký, na ptáky jsme malý páky,“ zpíval ve svém hitu Janek Ledecký. Teď by v refrénu písně mohl nahradit slovo krátký jménem své dcery. Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa juniorů opět nenašla přemožitelku. Ze šampionátu si odveze dvě zlaté medaile. Po vítězství v paralelním obřím slalomu byla dnes nejlepší i v paralelním slalomu. A to přesto, že v této disciplíně si obvykle nevěří.

„Dnešní vítězství bylo skutečně velkým překvapením. Jak pro mě, tak zřejmě i pro soupeřky,“ svěřila se sedmnáctiletá závodnice. Ledecká tak skvěle završila úspěchy české snowboardové reprezentace z posledního týdne.

Po první zlaté medaili jste říkala, že jste rozhodně nejcennější medaili nečekala. Co tedy říct o dnešku?
No bylo to rozhodně zajímavější, napínavější a trochu odlišné, než ve středu. V kvalifikaci jsem zajela čtvrtý nejlepší čas, ale pak jsem se stále zlepšovala a nakonec z toho bylo konečné vítězství. Takže určitě zde jsem čekala nižší umístění. Ale jak jsem říkala včera – výsledky se
plánovat nedají.

V jakém dnes byla stavu trať? Dokázali ji pořadatelé udržet po celý závod v kvalitním stavu?
Asi ano, mně rozhodně vyhovovala. Moc rozbité to nebylo, ale samozřejmě každou další jízdou je něco trochu jinak. Znovu bylo hodně sluníčka, těžší sníh, ale mně to přišlo v pohodě.

Byla jste v pohodě i kvůli tomu, že jste měla po prvním závodu „splněno“? Závodilo se vám dnes kvůli tomu lépe?
Rozhodně. Každý výsledek nakopne, další závod po vítězství je vždy příjemný. A tak jsem jezdila s čistou hlavou, a čím dále jsem se posouvala, tím se mi jezdilo lépe. Vlastně to byl nakonec krásný závod.

Byla jste překvapena velkým mediálním zájmem, který přineslo ve středu první zlato ve vlasti?
Odezva byla opravdu velká, ale nebylo to pouze moje vítězství. Cítím zde velkou podporu celého týmu – poděkovat musím tátovi Jankovi, stejně jako servisákovi Sváťovi Kovářovi. Mám skvělé zázemí, výhry patří i všem lidem okolo.

Jaký vás čeká další program?
Zítra cestujeme do švýcarské Arosy, kde mě čeká v neděli závod Světového poháru, jedeme tam obří slalom. Teprve pak se vracím do Prahy.


Autor: Dalibor Kracík

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru