Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Skupinové konzultace na druhém stupni budou základní školy v Praze využívat různě
Ilustrační foto: archiv

Skupinové konzultace na druhém stupni budou základní školy v Praze využívat různě

Možnosti skupinových konzultací na druhém stupni využívají základní školy v Praze různě. Některé tak doučují děti se slabším prospěchem, jiné vytvořily skupiny pro přípravu deváťáků na přijímací zkoušky, další dávají přednost individuálním konzultacím. Vyplývá to z ankety ČTK mezi řediteli škol.

Od pondělí jsou možné skupinové konzultace žáků druhého stupně pro maximálně šest dětí ve skupině. Mají být hlavně pro žáky ohrožené školním neúspěchem nebo deváťáky k přípravě na přijímací zkoušky. Podmínkou účasti žáků na skupinové konzultaci je negativní test na covid-19. Zachování homogenity skupin není podle návodu ministerstva školství nutné.

Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého využívá každá škola možnosti konzultací různě. „Je to dobrá věc a školy to skutečně využívají," uvedl. Jak velký podíl jich je, nedokázal říct přesně. Odhadl, že jich není víc než polovina. V řadě škol se podle něj ale víc využívají individuální konzultace. Týká se to i Masarykovy základní školy v pražských Klánovicích, kde je ředitelem. Výhodou individuálních konzultací je podle něj mimo jiné to, že se v jejich případě dítě nemusí testovat na covid-19.

Testování ve skupinách ale třeba podle ředitelky ZŠ na náměstí Curieových v Praze 1 Terezy Martínkové není problém. Její škola bude poskytovat skupinové konzultace hlavně dětem se specifickými vzdělávacími potřebami ze šestých až osmých tříd. Konzultace podle ní budou mít podle potřeby.

„Máme skupinku, která chodí jednou týdně, máme děti, které chodí třeba třikrát či čtyřikrát týdně," popsala. Skupin bude ve škole fungovat asi šest. Deváťáci podle ní zájem o skupinové konzultace moc neměli.

Skupinové konzultace budou využívat i v ZŠ Barrandov v Praze 5 nebo v ZŠ T. G. Masaryka v Praze 7. Na Barrandově se chtějí zaměřit hlavně na doučování v předmětech, jako je matematika nebo čeština, řekla ředitelka Veronika Holíková. Ani ona nevidí testování na covid-19 jako problém.

„Skupinka šesti dětí nás vůbec nemůže rozhodit, navíc ony budou nejspíš chodit odpoledne, protože dopoledne mají distanční výuku, takže to se krásně dá všechno zvládnout," uvedla.

ZŠ T. G. Masaryka bude skupinové konzultace využívat hlavně pro deváťáky, kteří se připravují na přijímací zkoušky. „Nebude to povinné, bude to pro zájemce. Někomu vyhovuje se připojovat z domova, někdo potřebuje víc osobní kontakt,“ řekl ředitel Jan Rychtr.

Zda budou skupiny chodit do školy odpoledne či dopoledne, podle něj bude na rozhodnutí učitelů. Škola využívá i individuální konzultace, a to hlavně pro žáky s cizím mateřským jazykem.

U individuálních konzultací hodlá zůstat ZŠ Jižní IV v Praze 4. Podle jejího ředitele Daniela Kaisera poskytují učitelé doučování odpoledne hlavně přes internet. O skupinové konzultace neprojevili zájem rodiče ani děti, řekl.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru