dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Skupinka opilých sprosťáků budila pohoršení v parku
Ilustrační foto: archiv

Skupinka opilých sprosťáků budila pohoršení v parku

Ve středu vpodvečer bylo přijato na tísňovou linku „156“ městské policie oznámení, že na náměstí Jiřího z Lobkovic v třetí městské části leží na lavičkách opilí lidé, kteří svým chováním ruší veřejný pořádek. Na místo byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 3.

Strážníci zde našli několik opilců, kteří svým počínáním porušovali vyhlášku hlavního města Prahy o zákazu pití alkoholu na veřejnosti. O vyhlášce, která obsahuje seznam míst, kde se v Praze nesmí pít alkohol na veřejnosti, si PŘEČTĚTE ZDE.Vzhledem k tomu je hlídka vyzvala, aby prokázali svou totožnost, což učinili. Některým nebylo z důvodu silné opilosti skoro ani rozumět.

Ale stačili ještě strážníky upozornit na to, že na místě budou popíjet dál. Hlídka městské policie je tedy poučila, že jednají protiprávně a opakovaně je vyzvala, aby svého jednání zanechali. Jeden z nich výzvy uposlechl a z místa odešel. Ostatní se začali chovat velmi agresivně a verbálně napadat strážníky.

Ti pomocí radiostanice požádali o pomoc kolegy z Policie ČR, kteří se na místo dostavili po chvíli. Opilci nadále odmítali spolupracovat jak se strážníky, tak s policisty. A svou agresivitu a vulgárnost ještě zvýšili. Na výzvy, aby zanechali svého jednání, vůbec nereagovali.

Svým chování ohrožovali zdraví policistů, strážníci je „Jménem zákona“ vyzvali, aby svého protiprávního jednání zanechali, nebo budou proti nim použity hmaty a chvaty. Protože se výzva opět neshledala s žádnou reakcí, strážníci skupinku uklidnili pomocí donucovacích prostředků a následným nasazením pout. Poté přivolali kolegy strážníky, kteří zajišťují svoz podnapilých osob. Ti je odvezli na záchytku.

Čtěte také: Moderované pití alkoholu pomáhá vašemu organismu, tvrdí výživová poradkyně Hlavatá 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru