Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla
Poničené obložení piazzetty Národního divadla. Foto: MP Praha

Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla

Dvanáct mladých lidí ve věku 19 až 22 let si část mejdanu v noci na pondělí „užila“ na piazzettě Národního divadla. Jeden z mladíků skončil s pouty na rukou a posléze pak na záchytce. Přestupkovým jednáním mladých lidí se nyní bude zabývat správní orgán, informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pár minut před čtvrtou hodinou ranní zavolal na tísňovou linku strážníků muž a upozornil na skupinku, která dělá nepořádek na piazzettě Národního divadla. Mladí „pro zábavu“ využili nejen stavební materiál, ale také mobilní toaletu a kamenný obklad jednoho z pilířů Nové scény.

„Počínání mladíků stačil rychle na mobilní telefon zachytit právě oznamovatel. I za přítomnosti strážníků se jeden mladík stále před svými kamarády předváděl a podněcoval je k dalšímu řádění,“ sdělila mluvčí.

Celou situaci neustále hrotil, až strážníkům došla trpělivost a skončil s pouty na rukou. Při dechové zkoušce nadýchal téměř dvě promile a posléze byl převezen na záchytku.

„O události byla informována taktéž státní policie, která vyhodnotila situaci pouze v přestupkové rovině,“ dodala Seifertová.


Autor: red

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru