Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla
Poničené obložení piazzetty Národního divadla. Foto: MP Praha

Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla

Dvanáct mladých lidí ve věku 19 až 22 let si část mejdanu v noci na pondělí „užila“ na piazzettě Národního divadla. Jeden z mladíků skončil s pouty na rukou a posléze pak na záchytce. Přestupkovým jednáním mladých lidí se nyní bude zabývat správní orgán, informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pár minut před čtvrtou hodinou ranní zavolal na tísňovou linku strážníků muž a upozornil na skupinku, která dělá nepořádek na piazzettě Národního divadla. Mladí „pro zábavu“ využili nejen stavební materiál, ale také mobilní toaletu a kamenný obklad jednoho z pilířů Nové scény.

„Počínání mladíků stačil rychle na mobilní telefon zachytit právě oznamovatel. I za přítomnosti strážníků se jeden mladík stále před svými kamarády předváděl a podněcoval je k dalšímu řádění,“ sdělila mluvčí.

Celou situaci neustále hrotil, až strážníkům došla trpělivost a skončil s pouty na rukou. Při dechové zkoušce nadýchal téměř dvě promile a posléze byl převezen na záchytku.

„O události byla informována taktéž státní policie, která vyhodnotila situaci pouze v přestupkové rovině,“ dodala Seifertová.


Autor: red

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

Včera v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru