Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla
Poničené obložení piazzetty Národního divadla. Foto: MP Praha

Skupinka mladých lidí dělala v noci nepřístojnosti u Národního divadla

Dvanáct mladých lidí ve věku 19 až 22 let si část mejdanu v noci na pondělí „užila“ na piazzettě Národního divadla. Jeden z mladíků skončil s pouty na rukou a posléze pak na záchytce. Přestupkovým jednáním mladých lidí se nyní bude zabývat správní orgán, informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pár minut před čtvrtou hodinou ranní zavolal na tísňovou linku strážníků muž a upozornil na skupinku, která dělá nepořádek na piazzettě Národního divadla. Mladí „pro zábavu“ využili nejen stavební materiál, ale také mobilní toaletu a kamenný obklad jednoho z pilířů Nové scény.

„Počínání mladíků stačil rychle na mobilní telefon zachytit právě oznamovatel. I za přítomnosti strážníků se jeden mladík stále před svými kamarády předváděl a podněcoval je k dalšímu řádění,“ sdělila mluvčí.

Celou situaci neustále hrotil, až strážníkům došla trpělivost a skončil s pouty na rukou. Při dechové zkoušce nadýchal téměř dvě promile a posléze byl převezen na záchytku.

„O události byla informována taktéž státní policie, která vyhodnotila situaci pouze v přestupkové rovině,“ dodala Seifertová.


Autor: red

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Další články
Nahoru