Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Skupina vedená lékařkou podle policie předepisovala opiáty a dávala falešné posudky
Konec nekalého byznysu, členové skupiny skončili v poutech. Ilustrační foto: Policie ČR

Skupina vedená lékařkou podle policie předepisovala opiáty a dávala falešné posudky

Pražští kriminalisté obvinili lékařku, která podle nich za pomoci čtyř spolupracovníků za úplatu předepisovala recepty na léky s opiáty, vystavovala falešné výsledky testů na covid nebo lékařské posudky se smyšlenou diagnózou. Tři z obviněných jsou stíháni vazebně. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

S třiapadesátiletou ženou během jejího působení ve zdravotnictví dvakrát propustili, podle policistů následně rozjela se dvěma muži soukromé podnikání.

„Jako lékařka s uděleným oprávněním k poskytování zdravotnických služeb a s oprávněným přístupem do elektronické databáze, poskytla tento přístup společně s lékařskými razítky svým dvěma společníkům ve věku třiatřicet a třiapadesát let,“ popsal mluvčí.

Společně podle policistů začali za úplatu předepisovat léky s obsahem psychotropních látek a recepty buďto prodávali, nebo si léčiva sami vyzvedávali po lékárnách po celé Praze, aby je mohli dále distribuovat.

V průběhu jednoho roku takto zjištění policistů společně vystavili přes tisícovku receptů na bezmála dva tisíce balení léků. Jelikož obsah každého balení se pohyboval kolem sta tablet, celkově se takto údajně dostali k více než sto padesáti tisícům kusů léčiv.

Skupina také svým klientům, kteří například nechtěli nastoupit do vězení, vystavila lékařský posudek s diagnózou, která jim umožnila zůstat doma.

„Pokud na základě lživého lékařského posudku nemohli vykonávat obecně prospěšné práce, tak si mohli klienti odpracovat tento trest přímo v jejich zařízení. Posledním benefitem byla služba nazvaná ,homeoffice ´, která na základě pozitivního covid testu umožňovala předřeným a unaveným zaměstnancům zůstat v klidu týden doma, aniž by si museli čerpat dovolenou,“ popsal policejní mluvčí.

V policejních poutech skončili nejen všichni tři členové skupiny, ale i jejich dva spolupracovníci. Všem pěti zadrženým bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a dvěma z nich navíc z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny.  

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněných do vazby a tři z nich tak jsou stíháni vazebně. V případě odsouzení jim hrozí až deset let za mřížemi.


Autor: red
Další články
Nahoru