Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Skupina innogy a její zaměstnanci pomohli Ukrajině už téměř osmi miliony korun

Od začátku března innogy a zaměstnanci zaslali na sbírku pro děti z Ukrajiny částku téměř 650 000 korun. Celkově tedy skupina innogy a zaměstnanci už přispěli částkou 7 849 901 korun.

„Víme, že mnoho zaměstnanců pomáhá a projevuje solidaritu ukrajinským válečným uprchlíkům od začátku konfliktu. Proto si nesmírně vážíme další pomoci přes zaměstnaneckou sbírku. Dlouhodobě spolupracujeme s Nadací Naše dítě a finanční prostředky, které se podařilo vysbírat poputují právě k těm nejzranitelnějším a to dětem. Rád bych všem poděkoval za až neskutečnou podporu a pomoc,“ poděkoval zaměstnancům ředitel komunikace innogy Martin Chalupský. 

„Naši finanční a materiální pomoc, kterou realizujeme ve spolupráci s Nadací Naše dítě, jsme se rozhodli rozšířit o další důležitou oblast, která bude v následující měsících, a možná i letech, velmi důležitá. Je to vzdělávání dětí z rodin ukrajinských uprchlíků. V rámci současné vlny se do naší země dostává mnoho rodin s dětmi, které potřebují intenzivní školní výuku a tím nezbytné školní pomůcky," sdělil.

Zaměstnanci přispívají ve sbírce innogy a Nadace Naše dítě https://www.donio.cz/pomoc-pro-deti-z-ukrajiny

Innogy pomáhá Ukrajině:

skupina innogy poslala sedm milionů korun. „Částku jsme rozdělili na polovinu a odeslali na konta organizací Člověk v tísni a Červený kříž,“ sdělil Chalupský.

Už 87 901 korun věnovali zaměstnanci innogy ze svých benefitních bodů.

Zdravotnický materiál v hodnotě 112 000 korun byl předán přes aktivitu Brno pro Ukrajinu.

„V Ostravě kolegové předali Armádě spásy nábytek pro vybavení tří bytů rodin uprchlíků z Ukrajiny, kteří své útočiště nalezli ve Frenštátě pod Radhoštěm a Frýdku-Místku. Stoly, židle a skříně z našich skladů tak našly své nové uplatnění,“ popsal Chalupský.


Autor: Hla

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru