Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Skupina innogy a její zaměstnanci pomohli Ukrajině už téměř osmi miliony korun

Od začátku března innogy a zaměstnanci zaslali na sbírku pro děti z Ukrajiny částku téměř 650 000 korun. Celkově tedy skupina innogy a zaměstnanci už přispěli částkou 7 849 901 korun.

„Víme, že mnoho zaměstnanců pomáhá a projevuje solidaritu ukrajinským válečným uprchlíkům od začátku konfliktu. Proto si nesmírně vážíme další pomoci přes zaměstnaneckou sbírku. Dlouhodobě spolupracujeme s Nadací Naše dítě a finanční prostředky, které se podařilo vysbírat poputují právě k těm nejzranitelnějším a to dětem. Rád bych všem poděkoval za až neskutečnou podporu a pomoc,“ poděkoval zaměstnancům ředitel komunikace innogy Martin Chalupský. 

„Naši finanční a materiální pomoc, kterou realizujeme ve spolupráci s Nadací Naše dítě, jsme se rozhodli rozšířit o další důležitou oblast, která bude v následující měsících, a možná i letech, velmi důležitá. Je to vzdělávání dětí z rodin ukrajinských uprchlíků. V rámci současné vlny se do naší země dostává mnoho rodin s dětmi, které potřebují intenzivní školní výuku a tím nezbytné školní pomůcky," sdělil.

Zaměstnanci přispívají ve sbírce innogy a Nadace Naše dítě https://www.donio.cz/pomoc-pro-deti-z-ukrajiny

Innogy pomáhá Ukrajině:

skupina innogy poslala sedm milionů korun. „Částku jsme rozdělili na polovinu a odeslali na konta organizací Člověk v tísni a Červený kříž,“ sdělil Chalupský.

Už 87 901 korun věnovali zaměstnanci innogy ze svých benefitních bodů.

Zdravotnický materiál v hodnotě 112 000 korun byl předán přes aktivitu Brno pro Ukrajinu.

„V Ostravě kolegové předali Armádě spásy nábytek pro vybavení tří bytů rodin uprchlíků z Ukrajiny, kteří své útočiště nalezli ve Frenštátě pod Radhoštěm a Frýdku-Místku. Stoly, židle a skříně z našich skladů tak našly své nové uplatnění,“ popsal Chalupský.


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru