Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Skupina innogy a její zaměstnanci pomohli Ukrajině už téměř osmi miliony korun

Od začátku března innogy a zaměstnanci zaslali na sbírku pro děti z Ukrajiny částku téměř 650 000 korun. Celkově tedy skupina innogy a zaměstnanci už přispěli částkou 7 849 901 korun.

„Víme, že mnoho zaměstnanců pomáhá a projevuje solidaritu ukrajinským válečným uprchlíkům od začátku konfliktu. Proto si nesmírně vážíme další pomoci přes zaměstnaneckou sbírku. Dlouhodobě spolupracujeme s Nadací Naše dítě a finanční prostředky, které se podařilo vysbírat poputují právě k těm nejzranitelnějším a to dětem. Rád bych všem poděkoval za až neskutečnou podporu a pomoc,“ poděkoval zaměstnancům ředitel komunikace innogy Martin Chalupský. 

„Naši finanční a materiální pomoc, kterou realizujeme ve spolupráci s Nadací Naše dítě, jsme se rozhodli rozšířit o další důležitou oblast, která bude v následující měsících, a možná i letech, velmi důležitá. Je to vzdělávání dětí z rodin ukrajinských uprchlíků. V rámci současné vlny se do naší země dostává mnoho rodin s dětmi, které potřebují intenzivní školní výuku a tím nezbytné školní pomůcky," sdělil.

Zaměstnanci přispívají ve sbírce innogy a Nadace Naše dítě https://www.donio.cz/pomoc-pro-deti-z-ukrajiny

Innogy pomáhá Ukrajině:

skupina innogy poslala sedm milionů korun. „Částku jsme rozdělili na polovinu a odeslali na konta organizací Člověk v tísni a Červený kříž,“ sdělil Chalupský.

Už 87 901 korun věnovali zaměstnanci innogy ze svých benefitních bodů.

Zdravotnický materiál v hodnotě 112 000 korun byl předán přes aktivitu Brno pro Ukrajinu.

„V Ostravě kolegové předali Armádě spásy nábytek pro vybavení tří bytů rodin uprchlíků z Ukrajiny, kteří své útočiště nalezli ve Frenštátě pod Radhoštěm a Frýdku-Místku. Stoly, židle a skříně z našich skladů tak našly své nové uplatnění,“ popsal Chalupský.


Autor: Hla

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru