Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Skrytá místa pražského vodárenství. Výstavu najdete u DBK
11 říjen
Výstavy
Výstava je venkovní a najdete jí u obchodního centra DBK. Foto: Praha 4

Skrytá místa pražského vodárenství. Výstavu najdete u DBK

11. 10. 2023
Praha 4 hostí putovní výstavu nazvanou Skrytá místa pražského vodárenství. Jejím prostřednictvím mohou Pražané odhalit zařízení městské vodohospodářské infrastruktury, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná. Výstava je venkovní a je umístěna u obchodního centra DBK.

Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) touto expozicí představuje veřejnosti zajímavou pražskou vodohospodářskou infrastrukturu. Vodárenské objekty nejsou přístupné, protože se jedná o kritickou infrastrukturu státu. Výjimkou jsou Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně a park nad Novou vodní linkou na Císařském ostrově. Právě velký zájem veřejnosti o návštěvu Nové vodní linky byl jedním z impulsů pro vznik aktuální výstavy. Výstava se věnuje rovněž distribučnímu systému a stokové síti.

„Těší mne, že výstava doputovala brzy po svém zahájení do naší městské části,“ uvedl radní pro kulturu Petr Tomáš Opletal (TOP 09). „Voda je pro život nezbytná a to, jak s ní zacházíme, by mělo být součástí širšího povědomí. Výstava je zamýšlena jako edukační projekt, proto budu rád, pokud ji u nás v Praze 4 navštíví i školáci a studenti.“

Sérii výstav pod názvem Skrytá místa pražského vodárenství zahájila 5. září společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na piazze Florentina v Praze 1.

„Pražské vodárenství je rozsáhlý systém a my jsme přemýšleli, jakým způsobem veřejnosti zpřístupnit místa, která normálně vidět nemohou. Výsledkem je výstava, která ukáže místa kritické infrastruktury, kde jsou například hygienické omezení nebo tam probíhá důležitý provoz. Máme ambici výstavu přemisťovat na jednotlivé městské části, aby ji vidělo co nejvíce Pražanů,“ řekl při zahájení první z výstav ředitel PVK Petr Mrkos.Autor: Alo

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Michael Červenka vystavuje na radnici

29. listopadu 2023 v 08:17

Malíř a grafik Michael Červenka vystavuje své akvarely v 1. patře radnice Prahy 2. Autor dokáže zachytit okamžitou atmosféru dané chvíle na vinohradských ulicích i blízkého okolí. Jeho akvarely jsou prchavé, někdy jak utkané z pavučiny, mají blízko až k japonské a čínské...

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 1 zve na dětskou fotografickou výstavu

27. listopadu 2023 v 05:01

Praha 1 zve na vernisáž fotografické výstavy s názvem PF 2024, která bude probíhat od 29. listopadu do 31. ledna 2024 v 7. patře radnice ve Vodičkově ulici 18.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Další články
Nahoru