dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Škrtil matku, kopal ji do hrudi. Důvod? Uvařila mu špatnou polévku
Matka zažívala psychické peklo. Ilustrační foto: freeimages

Škrtil matku, kopal ji do hrudi. Důvod? Uvařila mu špatnou polévku

I z dalšího případu domácího násilí v Praze „jde mráz po zádech“. Syn týral svoji matku, a to nejen psychicky, ale bohužel i fyzicky.

Domácí násilí

V těchto případech se lze obrátit na Intervenční centrum Praha CSSP ke konzultaci na telefonu: 281 861 580 či 281 911 883 nebo  739 440 771. Bližší informace naleznete i na www.intervencnicentrum.cz.

Seniorka odkázaná na invalidní důchod zažívala a zažívá trápení se svými syny. Jeden zemřel z důvodu nadměrné konzumace alkoholu, další jí vyhrožuje fyzickou likvidací.

Zhruba před měsícem ji napadl tak, že po útoku měla podlitiny v obličeji. Nebohé ženě vyhrožoval likvidací, kopal do její hrudi a škrtil ji.

Co ho vyprovokovalo k takové agresi? Podle jeho tvrzení uvařila špatnou polévku! Syn někdy krade své matce peníze, kupuje si za ně alkohol. Nepracuje, pobírá sociální dávky a nemocnou matkou se nechává živit.

Týrané ženě nabídlo své služby Intervenční centrum Praha. Při konzultaci sdělovala, že synovi chce dát ještě šanci. „Když nepije, tak je hodný. Při výslechu na policii navíc slíbil, že se půjde léčit,“ argumentovala.

„Klientku jsme se snažili motivovat k podání návrhu předběžného opatření k další soudní ochraně, velmi důrazně jsme ji upozorňovali, že se útoky syna vůči ní po ukončení vykázání mohou opakovat,“ uvedla vedoucí Intervenčního centra Praha Barbora Holušová.

Nakonec žena sdělila, že syna vezme zpět do bytu. I když se ho bojí, má ho ráda a nechce o něj přijít.

„S klientkou byla diskutována bezpečnostní opatření, i možnost, že policie může znovu syna vykázat. Velmi nápomocná je rodina a sousedi v domě, ve kterém bývá zmiňovaný syn invalidní matky také někdy agresivní,“ sdělil Tomáš Ján, ředitel Centra sociálních služeb Praha, které Intervenční centrum provozuje.


Další články
Nahoru