Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Skopeček k Babišovi: Nevkusné a ubrečené vystoupení. Je jako dítě, kterému vzali hračku
Místopředseda Poslanecké sněmovny během rozhovoru pro Českou televizi. Zdroj foto: se souhlasem Jana Skopečka

Skopeček k Babišovi: Nevkusné a ubrečené vystoupení. Je jako dítě, kterému vzali hračku

Expremiér Andrej Babiš (ANO) se krátce před Velikonoci pustil do ostré kritiky současné vlády vedené Petrem Fialou z ODS. Ta je podle něj nejdomýšlivější z kabinetů, které kdy Česko mělo. To vybudilo k ostré reakci místopředsedu Poslanecké sněmovny a ekonomického experta občanských demokratů Jan Skopečka.   

Současná vláda se podle Babiše jen vymlouvá na to, že nemá v rozpočtu prostředky, aby se pomáhalo lidem. „Jsem šokován, že premiér prezentoval, jak vláda dala českým občanům 74 miliard. Zapomněl však říct, že velká část z toho je povinná valorizace důchodů a sleva na poplatníka. Ale bavme se o tom, co dala vláda z vlastní vůle. Dala jen den deset miliard pro české občany. Přitom pro ukrajinské uprchlíky dala 54 miliard,“ řekl Babiš.

Podle Skopečka je složité reagovat na Babišovo vystoupení, protože bylo nestrukturované, chaotické a ubrečené.

„Z jeho vystoupení je jasné jen to, že se nedokázal smířit s odchodem do opozice a chová se jako malé dítě, kterému vzali hračku. Jinak si nelze vysvětlit tu útoky na vládu, tu na ČNB, jindy zase vyvolávání závisti vůči ukrajinským uprchlíkům zdůrazňováním nákladů na uprchlickou vlnu a lživá obvinění, že pro naše spoluobčany vláda nedělá nic,“ uvedl Skopeček. 

Babišova rétorika je podle něj zejména vůči matkám s dětmi prchajícím před válkou za hranou vkusu. „Zvlášť od člověka, který k nám přišel ze Slovenska a jemuž Česká republika poskytla zázemí jak pro nebývalé zbohatnutí, tak pro pracovní kariéru,“ podotkl Skopeček.

Anketa

Kdo podle vás byl/je lepší premiér?

25.5%
(25.5%)
74.5%
(74.5%)
Podle Babiše Fialova vláda vykládá, že její předchůdkyně tím, že dala lidem peníze, způsobila vyšší inflaci. „Ale inflace byla loni v prosinci jen 5,3 procenta. Tato nová vláda nedala lidem téměř žádné peníze a inflace je nyní o více než sto procent vyšší,“ sdělil Babiš.

Skopeček reagoval vyjádřením, že současná vysoká inflace je jev, na který jsme si zadělali příliš uvolněnou měnovou politikou v minulosti a obřím nárůstem veřejných výdajů za Babišovy vlády.

„Inflaci, kterou jsme si způsobili roky trvající neodpovědnou politikou, nemůžeme ze dne na den vypnout. Není mnoho jiných cest jak zvládnout inflaci, než prostřednictvím vyšších úrokových sazeb a restriktivní rozpočtové politiky. Pokud to pan Babiš neví, jen tím potvrzuje svoji nekompetenci, stejně jako v případě, kdy doporučoval zastropovat ceny benzinu a nafty. To je nejhorší možné řešení, které by vedlo ke spekulacím v obchodě s palivy a ve finále k nedostatku této komodity,“ dodal místopředsedy Poslanecké sněmovny.


Autor: Karel Netolický

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru