Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Skončilo předláždění poloviny Hlávkova mostu, druhá etapa začne na podzim
Během předláždění mostu ve směru na Prahu 7 zůstal provoz v obou pruzích. Foto: Jan Puci

Skončilo předláždění poloviny Hlávkova mostu, druhá etapa začne na podzim

Pražský magistrát prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) připravuje druhou fázi opravy povrchu Hlávkova mostu. Tentokrát se bude týkat směru z Holešovic do centra. Začít by měla letos na podzim. Novinářům to na včerejším jednání radních řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Silničáři nyní dokončili první etapu opravy ve směru na Prahu 7. Hlávkův most je součástí severojižní magistrály a je ve špatném stavu, magistrát tak chystá jeho rekonstrukci. Kdy začne, není jasné.

Konec první části oprav silničáři stihli podle náměstka o 30 dnů dříve, než to bylo plánováno v původnímu v harmonogramu prací. „Ani na jednu hodinu nedošlo k omezení některého z jízdních pruhů. Přestože se dělala tak náročná oprava, tak nedocházelo k žádným zácpám a bylo to zkoordinováno tak, aby auta měla vždy plný počet dvou pruhů stejně jako za běžného provozu," řekl Scheinherr.

TSK spolu s městem nyní připravuje opravu směrem z Holešovic. „Ještě nevíme, kdy přesně začne, ale určitě to bude letos na podzim a skončí příští rok na jaře," řekl Scheinherr. Stejně jako v první části bude vyměněn povrch, kanalizační vpusti nebo odvodnění mostu a bude srovnána vrstva pod dlažebními kostkami. „Opět je to plánováno bez omezení jízdních pruhů," řekl.

Na mostě se opět objeví povrch tvořený dlažebními kostkami. Proti výměně za asfaltový povrch se postavili památkáři, navíc by práce byly technicky složitější. „Z technického hlediska by to pak vyžadovalo mnohem větší zásah do vrstev mostu pod povrchem, které by se musely vyměnit," dodal Scheinherr.

TSK loni vyměnila nejpoškozenější přechodové panely mezi jednotlivými částmi soumostí, po kterých jezdí tramvaje. Praha zároveň připravuje opravu, při které bude podle dřívějších informací, jež braly v potaz výsledky diagnostiky provedené v letech 2018 a 2019, zřejmě nutné zbourat část mostu u Vltavské.

Památkově chráněný Hlávkův most složený z několika částí je 13. mostem od jihu Prahy a slouží pro silniční a tramvajové dopravu. Železobetonový most byl stavěn ve dvou etapách, v rozmezí let 1909 až 1912 a otevřen byl 6. února 1912. Rozšířen o další části byl v letech 1958 až 1962. Od svého vzniku nebyl přejmenován.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, město zprovoznilo na původním místě lávku novou. TSK loni zahájila opravu Barrandovského mostu a delší dobu se chystá oprava Libeňského mostu.

Ve špatném stavu je také Palackého most. Kromě toho magistrát plánuje stavbu Dvoreckého mostu mezi Podolím a Prahou 5, která by měla začít začátkem příštího roku. Mluví se také o novém Rohanském mostu, který by mohl propojit Karlín a Holešovice.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Provoz tramvají v Podolí zastavila nehoda popelářského vozu

Dnes v 09:27

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce byl dnes ráno kvůli nehodě popelářského vozu zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27.

Úplná uzavírka v Koněvově ulici skončí o šest dnů dříve

Dnes v 07:54

Technické správě komunikací (TSK) se podařilo zkrátit termín celkové uzavírky ulice Koněvova (úsek Ostromečská – Černínova) o šest dnů. Původní termín kompletního uzavření ulice byl do 7. listopadu 2021. Jednosměrný provoz se do ulice vrací již od 1. listopadu 2021, práce v ulici tím ale...

V tunelu Mrázovka proběhne údržba, bude uzavřen

Včera v 17:24

Z důvodu pravidelné údržby bude tunel Mrázovka vždy v noci uzavřen.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Další články
Nahoru