Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Skončila rekonstrukce tramvajové trati v Nuslích
Slavnostní zprovoznění tratě. Zleva stojí: místostarosta Prahy 10 Martin Sekal, místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík, náměstek primátora Adam Scheinherr, starostka Prahy 4 Irena Michalcová, technický ředitel DPP Jan Šurovský, generální ředitel DPP Petr Witowski, generální ředitel EUROVIA CS a ředitel Ropidu Petr Tomčík. Foto: DPP

Skončila rekonstrukce tramvajové trati v Nuslích

Pražský dopravní podnik (DPP) v pátek dokončil druhou a poslední etapu rekonstrukce tramvajové tratě v ulicích Táborská a Na Pankráci a obnovil tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác.

V rámci této etapy DPP zrekonstruoval téměř 1,5 kilometru tramvajové tratě, vyměnil více než 5,6 kilometru kolejnic, postavil novou tramvajovou zastávku – Kotorská a pro zlepšení přestupu posunul zastávky Pražského povstání.

„Městská část Praha 4 děkuje obyvatelům Nuslí za velkou trpělivost při rekonstrukci tramvajové trati a za velké úsilí, které v průběhu pěti let vynaložili, a které přineslo zdařilou akci. Táborská a ostatní komunikace zůstanou k užívání všem, včetně motoristů, což je v dnešní době velmi vzácné. Děkujeme také Dopravnímu podniku hl. m. Prahy a Eurovii za skvělou práci odvedenou pro Prahu 4,“ uvedl místostarosta Prahy 4 pro oblast financí, dopravy a evropských fondů Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: red

Rekonstrukce křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku

21. května 2022 v 10:01

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 23. května 2022 rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena semaforem. Celá stavební akce skončí do konce srpna 2022.

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Další články
Nahoru