dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - polojasno
25°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty
Pohled do opravené křižovatky na Karlově náměstí. Nový přechod pro chodce je v ústí ulice Resslova na náměstí. Foto(2x): TSK Praha

Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty

Na Karlově náměstí ve čtvrtek skončily práce na úpravách křižovatky s Resslovou ulicí. Přibyly tam tři přechody pro chodce. Práce začaly v červenci. V příštím roce budou navazovat úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.
prechod-karlovo-namesti

Další nový přechod na Karlově náměstí

Ve čtvrtek 27. srpna Technická správa komunikací (TSK) dokončila první etapu rekonstrukce komunikace a chodníků po obvodu Karlova náměstí. O vybudování přechodů na křižovatce se v Praze diskutovalo řadu let, dosud bylo nutné použít podchod, lidé také riskantně silnici přebíhali.

První z nových přechodů opatřených semaforem je přes Resslovu ulici mezi Charles Square Center a ČVUT. Druhý vede východozápadně k tramvajové zastávce a poslední propojil severní a jižní stranu parku zhruba na úrovni tramvajové zastávky v Ječné ulici.

V rámci stavebních prací za 21 milionů korun došlo k úpravě nároží křižovatek, byly zřízeny nové bezbariérové přechody pro chodce s dělícími ostrůvky, odstraněno nepotřebné zábradlí a došlo k celkovému šířkovému uspořádání dopravního prostoru spolu s integrací cyklo. Součástí stavby byla i úprava odvodnění a nové vodorovné dopravní značení.  

„Naše největší náměstí v Praze už konečně přestalo být ostuda. Konečně zmizela zábradlí jako pěst na oko. Už žádné motání se v podchodech, ale bezbariérové přechody na ulici. Upravená nároží pro lepší orientaci a bezpečnost,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Další etapy budou následovat v roce 2021, konkrétně úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.


Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Další články
Nahoru