Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty
Pohled do opravené křižovatky na Karlově náměstí. Nový přechod pro chodce je v ústí ulice Resslova na náměstí. Foto(2x): TSK Praha

Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty

Na Karlově náměstí ve čtvrtek skončily práce na úpravách křižovatky s Resslovou ulicí. Přibyly tam tři přechody pro chodce. Práce začaly v červenci. V příštím roce budou navazovat úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.
prechod-karlovo-namesti

Další nový přechod na Karlově náměstí

Ve čtvrtek 27. srpna Technická správa komunikací (TSK) dokončila první etapu rekonstrukce komunikace a chodníků po obvodu Karlova náměstí. O vybudování přechodů na křižovatce se v Praze diskutovalo řadu let, dosud bylo nutné použít podchod, lidé také riskantně silnici přebíhali.

První z nových přechodů opatřených semaforem je přes Resslovu ulici mezi Charles Square Center a ČVUT. Druhý vede východozápadně k tramvajové zastávce a poslední propojil severní a jižní stranu parku zhruba na úrovni tramvajové zastávky v Ječné ulici.

V rámci stavebních prací za 21 milionů korun došlo k úpravě nároží křižovatek, byly zřízeny nové bezbariérové přechody pro chodce s dělícími ostrůvky, odstraněno nepotřebné zábradlí a došlo k celkovému šířkovému uspořádání dopravního prostoru spolu s integrací cyklo. Součástí stavby byla i úprava odvodnění a nové vodorovné dopravní značení.  

„Naše největší náměstí v Praze už konečně přestalo být ostuda. Konečně zmizela zábradlí jako pěst na oko. Už žádné motání se v podchodech, ale bezbariérové přechody na ulici. Upravená nároží pro lepší orientaci a bezpečnost,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Další etapy budou následovat v roce 2021, konkrétně úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru