Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty
Pohled do opravené křižovatky na Karlově náměstí. Nový přechod pro chodce je v ústí ulice Resslova na náměstí. Foto(2x): TSK Praha

Skončila rekonstrukce křižovatky na Karlově náměstí, je přívětivější pro chodce a cyklisty

Na Karlově náměstí ve čtvrtek skončily práce na úpravách křižovatky s Resslovou ulicí. Přibyly tam tři přechody pro chodce. Práce začaly v červenci. V příštím roce budou navazovat úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.
prechod-karlovo-namesti

Další nový přechod na Karlově náměstí

Ve čtvrtek 27. srpna Technická správa komunikací (TSK) dokončila první etapu rekonstrukce komunikace a chodníků po obvodu Karlova náměstí. O vybudování přechodů na křižovatce se v Praze diskutovalo řadu let, dosud bylo nutné použít podchod, lidé také riskantně silnici přebíhali.

První z nových přechodů opatřených semaforem je přes Resslovu ulici mezi Charles Square Center a ČVUT. Druhý vede východozápadně k tramvajové zastávce a poslední propojil severní a jižní stranu parku zhruba na úrovni tramvajové zastávky v Ječné ulici.

V rámci stavebních prací za 21 milionů korun došlo k úpravě nároží křižovatek, byly zřízeny nové bezbariérové přechody pro chodce s dělícími ostrůvky, odstraněno nepotřebné zábradlí a došlo k celkovému šířkovému uspořádání dopravního prostoru spolu s integrací cyklo. Součástí stavby byla i úprava odvodnění a nové vodorovné dopravní značení.  

„Naše největší náměstí v Praze už konečně přestalo být ostuda. Konečně zmizela zábradlí jako pěst na oko. Už žádné motání se v podchodech, ale bezbariérové přechody na ulici. Upravená nároží pro lepší orientaci a bezpečnost,“ uvedl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Další etapy budou následovat v roce 2021, konkrétně úpravy silnic a chodníků po obvodu náměstí a následně rekonstrukce parku v jeho středu.


Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

Dnes ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

Dnes v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Dnes v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Další články
Nahoru