dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní
Belgická ulice se dočkala nové podoby. Foto: Martina Klapalová

Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní

Belgická ulice na Vinohradech prokoukla. V polovině této dlouhé ulice, zhruba od Rumunské ulice po křižovatku s Bruselskou, skončila kompletní rekonstrukce. Chodci tam mohou už dnes, pro auta se otevře v pondělí 3. října.  

Ulice, jejíž uzavírka ztížila provoz kolem náměstí Míru, získala nový vzhled – živicový povrch vozovky a chodníků nahradila kamenná dlažba a pražská mozaika. Ctí se tedy tradiční vzhled pražských ulic. Sjednoceny jsou rozměry rabátek u stromů, tomu všemu předcházela rekonstrukce kanalizace a obnova vodovodního řadu.

„Rekonstrukce Belgické ulice je příkladem vzájemného pochopení a dobré vzájemné spolupráce všech zúčastněných stran při přípravě i realizaci stavby. Nemělo by se stát, že se tady zanedlouho bude opět kopat, protože všechny práce probíhaly ve vzájemné koordinaci,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Místním se podařilo zastavit kácení akátů, které mělo být součástí oprav. „Jsme rádi,  že se našlo řešení, jak zachovat většinu akátů osazených v rabátkách. Nebylo to jednoduché, protože do domů se dělaly  nové přípojky vodovodního řadu a v Belgické ulici jsou stromy osázeny v neobvykle těsných rozestupech,“ řekl Vondrášek.

Druhá městská část Praha původně nechtěla stromy vykácet, dokonce odmítla vydat stavební povolení na opravy. Nové stanovisko vydala až poté, co Technická správa komunikací žádost o kácení v souvislosti s rekonstrukcí stáhla. Dala tak za pravdu více než 1700 lidí, kteří podepsali petici za záchranu 78 stromů. Za několik, které padly kvůli špatnému stavu, budou vysazeny opět akáty.

Opravy budou na jaře pokračovat další částí ulice – od Bruselské k ulici Jana Masaryka. Nové chodníky, povrch silnice a péče o stromy vyjdou na desítky milionů korun.


Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

Včera v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Uzavření Bubenečského tunelu na víkend

15. března 2019 ve 14:53

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od soboty 16. března od 23 hodin do neděle 17. března do 5 hodin uzavřen.

U Vršovického hřbitova bude uzavřen podjezd pod železniční tratí

14. března 2019 v 15:37

Od 17. do 22. března bude vždy v noci, a to od 21 do 5 hodin, uzavřen podjezd pod železniční tratí na ulici U Vršovického hřbitova. Důvodem je pokračující rekonstrukce železničního mostu v rámci optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží.

Během víkendu nepojedou tramvaje v úseku Ohrada – Palmovka

13. března 2019 v 08:38

Od soboty 16. března od 7 hodin do neděle 17. března do 18 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Ohrada – Palmovka.

Další články
Nahoru