dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní
Belgická ulice se dočkala nové podoby. Foto: Martina Klapalová

Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní

Belgická ulice na Vinohradech prokoukla. V polovině této dlouhé ulice, zhruba od Rumunské ulice po křižovatku s Bruselskou, skončila kompletní rekonstrukce. Chodci tam mohou už dnes, pro auta se otevře v pondělí 3. října.  

Ulice, jejíž uzavírka ztížila provoz kolem náměstí Míru, získala nový vzhled – živicový povrch vozovky a chodníků nahradila kamenná dlažba a pražská mozaika. Ctí se tedy tradiční vzhled pražských ulic. Sjednoceny jsou rozměry rabátek u stromů, tomu všemu předcházela rekonstrukce kanalizace a obnova vodovodního řadu.

„Rekonstrukce Belgické ulice je příkladem vzájemného pochopení a dobré vzájemné spolupráce všech zúčastněných stran při přípravě i realizaci stavby. Nemělo by se stát, že se tady zanedlouho bude opět kopat, protože všechny práce probíhaly ve vzájemné koordinaci,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Místním se podařilo zastavit kácení akátů, které mělo být součástí oprav. „Jsme rádi,  že se našlo řešení, jak zachovat většinu akátů osazených v rabátkách. Nebylo to jednoduché, protože do domů se dělaly  nové přípojky vodovodního řadu a v Belgické ulici jsou stromy osázeny v neobvykle těsných rozestupech,“ řekl Vondrášek.

Druhá městská část Praha původně nechtěla stromy vykácet, dokonce odmítla vydat stavební povolení na opravy. Nové stanovisko vydala až poté, co Technická správa komunikací žádost o kácení v souvislosti s rekonstrukcí stáhla. Dala tak za pravdu více než 1700 lidí, kteří podepsali petici za záchranu 78 stromů. Za několik, které padly kvůli špatnému stavu, budou vysazeny opět akáty.

Opravy budou na jaře pokračovat další částí ulice – od Bruselské k ulici Jana Masaryka. Nové chodníky, povrch silnice a péče o stromy vyjdou na desítky milionů korun.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

Dnes ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Oprava vozovky ulice K Barrandovu ve směru z centra pokračuje

7. října 2018 v 19:12

V termínu od 9. října do 25. listopadu bude pokračovat oprava vozovky v ulici K Barrandovu ve směru z centra v úseku K Holyni po Pražský okruh. Technická správa komunikací hl. m. Prahy zde kompletně vymění povrch vozovky. Oprava povrchu vozovky směrem do centra proběhla o letních prázdninách...

Další články
Nahoru