dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní
Belgická ulice se dočkala nové podoby. Foto: Martina Klapalová

Skončila oprava části Belgické ulice, auta místem projedou už za pár dní

Belgická ulice na Vinohradech prokoukla. V polovině této dlouhé ulice, zhruba od Rumunské ulice po křižovatku s Bruselskou, skončila kompletní rekonstrukce. Chodci tam mohou už dnes, pro auta se otevře v pondělí 3. října.  

Ulice, jejíž uzavírka ztížila provoz kolem náměstí Míru, získala nový vzhled – živicový povrch vozovky a chodníků nahradila kamenná dlažba a pražská mozaika. Ctí se tedy tradiční vzhled pražských ulic. Sjednoceny jsou rozměry rabátek u stromů, tomu všemu předcházela rekonstrukce kanalizace a obnova vodovodního řadu.

„Rekonstrukce Belgické ulice je příkladem vzájemného pochopení a dobré vzájemné spolupráce všech zúčastněných stran při přípravě i realizaci stavby. Nemělo by se stát, že se tady zanedlouho bude opět kopat, protože všechny práce probíhaly ve vzájemné koordinaci,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Místním se podařilo zastavit kácení akátů, které mělo být součástí oprav. „Jsme rádi,  že se našlo řešení, jak zachovat většinu akátů osazených v rabátkách. Nebylo to jednoduché, protože do domů se dělaly  nové přípojky vodovodního řadu a v Belgické ulici jsou stromy osázeny v neobvykle těsných rozestupech,“ řekl Vondrášek.

Druhá městská část Praha původně nechtěla stromy vykácet, dokonce odmítla vydat stavební povolení na opravy. Nové stanovisko vydala až poté, co Technická správa komunikací žádost o kácení v souvislosti s rekonstrukcí stáhla. Dala tak za pravdu více než 1700 lidí, kteří podepsali petici za záchranu 78 stromů. Za několik, které padly kvůli špatnému stavu, budou vysazeny opět akáty.

Opravy budou na jaře pokračovat další částí ulice – od Bruselské k ulici Jana Masaryka. Nové chodníky, povrch silnice a péče o stromy vyjdou na desítky milionů korun.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru