Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Skončila obnova žižkovské kanalizace, kterou loni poškodily deště
Loni v létě byla poškozena kanalizace na Olšanském náměstí. foto: praha3.cz

Skončila obnova žižkovské kanalizace, kterou loni poškodily deště

Poslední červnový den skončily stavební práce na obnově kanalizačních řadů na Olšanském náměstí v Praze 3, které byly poškozeny loni v létě. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace Tomáš Mrázek.

V křižovatce ulic Jičínská, Olšanská, Táboritská a Prokopova došlo v závěru srpna loňského roku při přívalových deštích k destrukci dna a boků kanalizační stoky a vytvoření kaverny pod tramvajovou tratí. To vedlo dokonce k omezení provozu tramvají v této lokalitě na několik týdnů.

„V této oblasti jsme založili tři těžební šachty a práce probíhaly téměř výhradně v podzemí – hornickým způsobem. Nadále budeme pracovat na rekonstrukci kanalizační stoky pod Prokopovou ulicí. Ukončení prací předpokládáme v polovině příštího roku,“ informoval Mrázek.

PVK provozují stokovou síť v celkové délce 3 791 kilometrů. Délka kanalizačních přípojek činí 1 025 kilometrů. Na celé síti je 342 čerpacích stanic.

Drtivá většina odpadních vod míří na Ústřední čistírnu odpadních vod v Bubenči, zbytek na 21 pobočných čistíren umístěných v okrajových částech metropole.


Autor: puc

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Další články
Nahoru