Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Skončila obnova žižkovské kanalizace, kterou loni poškodily deště
Loni v létě byla poškozena kanalizace na Olšanském náměstí. foto: praha3.cz

Skončila obnova žižkovské kanalizace, kterou loni poškodily deště

Poslední červnový den skončily stavební práce na obnově kanalizačních řadů na Olšanském náměstí v Praze 3, které byly poškozeny loni v létě. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace Tomáš Mrázek.

V křižovatce ulic Jičínská, Olšanská, Táboritská a Prokopova došlo v závěru srpna loňského roku při přívalových deštích k destrukci dna a boků kanalizační stoky a vytvoření kaverny pod tramvajovou tratí. To vedlo dokonce k omezení provozu tramvají v této lokalitě na několik týdnů.

„V této oblasti jsme založili tři těžební šachty a práce probíhaly téměř výhradně v podzemí – hornickým způsobem. Nadále budeme pracovat na rekonstrukci kanalizační stoky pod Prokopovou ulicí. Ukončení prací předpokládáme v polovině příštího roku,“ informoval Mrázek.

PVK provozují stokovou síť v celkové délce 3 791 kilometrů. Délka kanalizačních přípojek činí 1 025 kilometrů. Na celé síti je 342 čerpacích stanic.

Drtivá většina odpadních vod míří na Ústřední čistírnu odpadních vod v Bubenči, zbytek na 21 pobočných čistíren umístěných v okrajových částech metropole.


Autor: puc

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru