dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Školy získaly ocenění za sběr monočlánků
Foto: Praha 8

Školy získaly ocenění za sběr monočlánků

V loňském roce se do sběru monočlánků zapojilo 11 škol a školek v Prahy 8. Jejich zástupci převzali 15. ledna z rukou místostarosty Tomáše Tatranského a Michaely Helclové, zástupkyně společnosti ECOBAT Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2018.

„Jedná se již o třetí slavnostní poděkování školám a školkám za jejich přístup k recyklaci a životnímu prostředí na Osmičce. Vím, že není snadné vtěsnat ekologickou výchovu do výuky. O to více oceňuji loňský nárůst počtu základních a mateřských škol, které se do projektu zapojily,“ uvedl místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský, v jehož gesci je i školství.

Vysbírané baterie jsou po vytřídění dle chemického složení poslány na recyklaci do speciálních zpracovatelských závodů. Zde jsou roztaveny a získaný kov je dále použit, např. na výrobu hudebních nástrojů.

Zhruba tři desítky zástupců zapojených škol a školek za svou snahu dostaly od společnost ECOBAT a od MČ Praha 8 drobné dárky – materiály k ekologické výuce, ale také tužky, bloky, záložky či něco na zub.

Ve školských zařízeních Prahy 8 bylo sesbíráno celkově 857 kg monočlánků. Nejvíce monočlánků loni sesbírala MŠ Korycanská, a to v celkové váze 252 kg. Kromě ZŠ a MŠ získala osvědčení také samotná MČ Praha 8 za účast v projektu, jehož součástí byla i symbolická finanční odměna. Úřad osmé městské části vysbíral celkem 680 kg použitých baterií.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru