dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Školy získaly ocenění za sběr monočlánků
Foto: Praha 8

Školy získaly ocenění za sběr monočlánků

V loňském roce se do sběru monočlánků zapojilo 11 škol a školek v Prahy 8. Jejich zástupci převzali 15. ledna z rukou místostarosty Tomáše Tatranského a Michaely Helclové, zástupkyně společnosti ECOBAT Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2018.

„Jedná se již o třetí slavnostní poděkování školám a školkám za jejich přístup k recyklaci a životnímu prostředí na Osmičce. Vím, že není snadné vtěsnat ekologickou výchovu do výuky. O to více oceňuji loňský nárůst počtu základních a mateřských škol, které se do projektu zapojily,“ uvedl místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský, v jehož gesci je i školství.

Vysbírané baterie jsou po vytřídění dle chemického složení poslány na recyklaci do speciálních zpracovatelských závodů. Zde jsou roztaveny a získaný kov je dále použit, např. na výrobu hudebních nástrojů.

Zhruba tři desítky zástupců zapojených škol a školek za svou snahu dostaly od společnost ECOBAT a od MČ Praha 8 drobné dárky – materiály k ekologické výuce, ale také tužky, bloky, záložky či něco na zub.

Ve školských zařízeních Prahy 8 bylo sesbíráno celkově 857 kg monočlánků. Nejvíce monočlánků loni sesbírala MŠ Korycanská, a to v celkové váze 252 kg. Kromě ZŠ a MŠ získala osvědčení také samotná MČ Praha 8 za účast v projektu, jehož součástí byla i symbolická finanční odměna. Úřad osmé městské části vysbíral celkem 680 kg použitých baterií.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru