Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní
Ilustrační foto: archiv

Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní

Vedení Prahy 4 souhlasilo s navýšením počtu žáků ve všech třídách 1. až 9. ročníků základních škol zřizovaných městskou části a počtu dětí v přípravných třídách pro probíhající i následující školní rok. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas.  

„Na základě námi schválené výjimky z nejvyššího počtu žáků bude moci být ve všech třídách 1. až 9. ročníku základních škol až 34 dětí, zatímco za běžné situace je maximální počet 30. U přípravných tříd je povoleno navýšení z 15 dětí na 19,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO). 

Radní k tomuto kroku podle ní přistoupili z důvodu nárůstu počtu dětí ve věkové skupině 6 až 15 let, a to zhruba o 1 100 dětí, které se svými matkami a příbuznými dorazily z Ukrajiny. Tento údaj je navíc už týden starý, takže reálné číslo je pravděpodobně vyšší. 

„Předpokládáme samozřejmě, že se ukrajinské děti budou postupně zapojovat do našeho vzdělávacího systému. Ředitelé našich škol zároveň garantují, že bude zachována kvalita vzdělávací činnosti škol a že budou splněny podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví. Ve školách přitom nebude překročena celková kapacita žáků,“ dodala starostka Prahy 4.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru