Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní
Ilustrační foto: archiv

Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní

Vedení Prahy 4 souhlasilo s navýšením počtu žáků ve všech třídách 1. až 9. ročníků základních škol zřizovaných městskou části a počtu dětí v přípravných třídách pro probíhající i následující školní rok. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas.  

„Na základě námi schválené výjimky z nejvyššího počtu žáků bude moci být ve všech třídách 1. až 9. ročníku základních škol až 34 dětí, zatímco za běžné situace je maximální počet 30. U přípravných tříd je povoleno navýšení z 15 dětí na 19,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO). 

Radní k tomuto kroku podle ní přistoupili z důvodu nárůstu počtu dětí ve věkové skupině 6 až 15 let, a to zhruba o 1 100 dětí, které se svými matkami a příbuznými dorazily z Ukrajiny. Tento údaj je navíc už týden starý, takže reálné číslo je pravděpodobně vyšší. 

„Předpokládáme samozřejmě, že se ukrajinské děti budou postupně zapojovat do našeho vzdělávacího systému. Ředitelé našich škol zároveň garantují, že bude zachována kvalita vzdělávací činnosti škol a že budou splněny podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví. Ve školách přitom nebude překročena celková kapacita žáků,“ dodala starostka Prahy 4.


Autor: puc

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

28. března 2023 v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru