Dnes Pátek - mlha 7°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 10°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní
Ilustrační foto: archiv

Školy v Praze 4 mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách, usnesli se radní

Vedení Prahy 4 souhlasilo s navýšením počtu žáků ve všech třídách 1. až 9. ročníků základních škol zřizovaných městskou části a počtu dětí v přípravných třídách pro probíhající i následující školní rok. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas.  

„Na základě námi schválené výjimky z nejvyššího počtu žáků bude moci být ve všech třídách 1. až 9. ročníku základních škol až 34 dětí, zatímco za běžné situace je maximální počet 30. U přípravných tříd je povoleno navýšení z 15 dětí na 19,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO). 

Radní k tomuto kroku podle ní přistoupili z důvodu nárůstu počtu dětí ve věkové skupině 6 až 15 let, a to zhruba o 1 100 dětí, které se svými matkami a příbuznými dorazily z Ukrajiny. Tento údaj je navíc už týden starý, takže reálné číslo je pravděpodobně vyšší. 

„Předpokládáme samozřejmě, že se ukrajinské děti budou postupně zapojovat do našeho vzdělávacího systému. Ředitelé našich škol zároveň garantují, že bude zachována kvalita vzdělávací činnosti škol a že budou splněny podmínky bezpečnosti a ochrany zdraví. Ve školách přitom nebude překročena celková kapacita žáků,“ dodala starostka Prahy 4.


Autor: puc
Další články
Nahoru