Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Školy v Praze 15 si zaslouží větší bezpečnost, budu shánět peníze na kamery, slibuje starosta Milan Wenzl
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl. Foto: praha15.anobudelip.cz

Školy v Praze 15 si zaslouží větší bezpečnost, budu shánět peníze na kamery, slibuje starosta Milan Wenzl

Hnutí ANO v Praze 15 má v předvolebním programu slib analýzy funkčnosti a účinnosti kamerového systému a také zajištění bezpečnosti škol. Lídr kandidátky ANO a zároveň starosta Praha 15 Milan Wenzl k tomu řekl víc.

„Za poslední rok jsem prošel všechny školy a školky v Praze 15 a zjišťoval si informace o bezpečnostním systému. Jak je postaráno o to, aby se děti samovolně nemohly dostat ze školy, a zároveň jsem se v ředitelnách ptal, jaká jsou opatření, aby se k dětem ve školách nedostali cizí lidé,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za hnutí ANO).

„Zjistil jsem, že systém zabezpečení v některých školských zařízenín je zastaralý a rodiče i ředitelé by chtěli jeho zlepšení,“ pokračoval Wenzl. K zlepšení bezpečnosti na školách by podle něj přispěla instalace většího množství kamer, včetně míst, která jsou „zapadlejší“ a tudíž hůře pod kontrolou.

„Nikdo nechce být moc šmírován, ale toto by přispělo i k potírání šikany. Rodiče i ředitelé školy by o to stáli,“ pokračoval Wenzl. Dalším opatřením by podle něj mohla být evidence příchodů a odchodů ze škol prostřednictvím čipů nebo turniketů. Byl by tak lepší přehled, kdo se ve škole pohybuje.

„Celkově je to finančně velmi náročný systém, ale při zajišťování bezpečnosti dětí by politici určitě peníze najít měli. Praha 15 si to sama nemůže dovolit financovat, ale pokud uspěju ve volbách, tak se budu snažit, aby peníze poskytnul magistrát a situace se postupně zlepšovala,“ dodal Milan Wenzl, který vede kandidátku ANO v Praze 15 ve volbách do zastupitelstva městské části a zároveň je 27. na kandidátce ANO ve volbách do pražského zastupitelstva.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru