dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Školy v Praze 15 si zaslouží větší bezpečnost, budu shánět peníze na kamery, slibuje starosta Milan Wenzl
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl. Foto: praha15.anobudelip.cz

Školy v Praze 15 si zaslouží větší bezpečnost, budu shánět peníze na kamery, slibuje starosta Milan Wenzl

Hnutí ANO v Praze 15 má v předvolebním programu slib analýzy funkčnosti a účinnosti kamerového systému a také zajištění bezpečnosti škol. Lídr kandidátky ANO a zároveň starosta Praha 15 Milan Wenzl k tomu řekl víc.

„Za poslední rok jsem prošel všechny školy a školky v Praze 15 a zjišťoval si informace o bezpečnostním systému. Jak je postaráno o to, aby se děti samovolně nemohly dostat ze školy, a zároveň jsem se v ředitelnách ptal, jaká jsou opatření, aby se k dětem ve školách nedostali cizí lidé,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl (za hnutí ANO).

„Zjistil jsem, že systém zabezpečení v některých školských zařízenín je zastaralý a rodiče i ředitelé by chtěli jeho zlepšení,“ pokračoval Wenzl. K zlepšení bezpečnosti na školách by podle něj přispěla instalace většího množství kamer, včetně míst, která jsou „zapadlejší“ a tudíž hůře pod kontrolou.

„Nikdo nechce být moc šmírován, ale toto by přispělo i k potírání šikany. Rodiče i ředitelé školy by o to stáli,“ pokračoval Wenzl. Dalším opatřením by podle něj mohla být evidence příchodů a odchodů ze škol prostřednictvím čipů nebo turniketů. Byl by tak lepší přehled, kdo se ve škole pohybuje.

„Celkově je to finančně velmi náročný systém, ale při zajišťování bezpečnosti dětí by politici určitě peníze najít měli. Praha 15 si to sama nemůže dovolit financovat, ale pokud uspěju ve volbách, tak se budu snažit, aby peníze poskytnul magistrát a situace se postupně zlepšovala,“ dodal Milan Wenzl, který vede kandidátku ANO v Praze 15 ve volbách do zastupitelstva městské části a zároveň je 27. na kandidátce ANO ve volbách do pražského zastupitelstva.


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru