Dnes Pátek - mlha 7°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 10°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaKoronavirus

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

„Vzhledem k tomu, že z prohlášení vládních činitelů bylo zřejmé, že se s největší pravděpodobností uzavřou mateřské i základní školy pro všechny děti a žáky, začali jsme s odborem školství ihned připravovat krizový scénář a aktivovali jsme znovu sběrnou školku i školu pro děti zaměstnanců z vybraných klíčových profesí, například lékařů, policistů, či sociálních pracovníků,“ uvedla starostka Jana Černochová.

Základní škola Sázavská, která dlouhodobě tuto výuku zajišťuje, tak v pondělí 1. března a znovu přivítá i prvňáčky a druháčky, kteří dosud chodili do svých spádových škol.

Péči o mladší děti ve věku od 3 do 6 let bude zajišťovat Mateřská škola Španělská. Již nyní bylo umístěno prvních 7 dětí, které od pondělního rána do zařízení nastoupí.

Případní zájemci z vybraných profesí by se měli hlásit přes svá personální oddělení na Magistrát hlavního města Prahy, který alokaci dětí do jednotlivých škol a školek zaštiťuje.

Vzhledem k současné složité epidemiologické situaci připravuje městská část také krizovou variantu a záložní řešení. Oslovila již vedení ostatních mateřských a základních škol, zda by byli v případě mimořádné situace a rozšíření nákazy schopni pomoci se zajištěním provozu. „Opět se ukazuje, že dvojkové školy i školky pracují jako jeden tým a ochotně výpomoc přislíbily. Rodiče z vybraných profesí tedy nemusí mít obavu, že nebudou moct své děti umístit, teď když jejich nasazení je tolik potřeba,“ dodala starostka.

Zároveň radnice pokračuje v přípravách na očkování pedagogů i ostatních zaměstnanců školských zařízení.

Díky spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze bude v nejbližších dnech naočkováno prvních 540 pedagogů a zaměstnanců školství. Městská část také nadále hledá vhodné a spolehlivé neinvazivní antigenní testy pro školáky, zajištění kvalitního a spolehlivého testování dětí a žáků považuje za jednu z priorit.
.


Autor: TZ, red

Terénní přírodovědná soutěž v Šárce 2022

Včera ve 12:46

Desátý ročník terénní soutěže pro 2–3členné hlídky dětí ve věku ZŠ v sobotu 8. října. Tradiční podzimní akce pro soutěžní týmy ze základních škol, nižších ročníků víceletých gymnázií, DDM, spolků, oddílů, kroužků i rodin.

Drakiáda u metra Opatov

Včera v 10:56

V sobotu 8. října se koná tradiční Drakiáda u metra Opatov. Přijďte si zalétat s draky a opéct buřty.  

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Další články
Nahoru