Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaKoronavirus

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

„Vzhledem k tomu, že z prohlášení vládních činitelů bylo zřejmé, že se s největší pravděpodobností uzavřou mateřské i základní školy pro všechny děti a žáky, začali jsme s odborem školství ihned připravovat krizový scénář a aktivovali jsme znovu sběrnou školku i školu pro děti zaměstnanců z vybraných klíčových profesí, například lékařů, policistů, či sociálních pracovníků,“ uvedla starostka Jana Černochová.

Základní škola Sázavská, která dlouhodobě tuto výuku zajišťuje, tak v pondělí 1. března a znovu přivítá i prvňáčky a druháčky, kteří dosud chodili do svých spádových škol.

Péči o mladší děti ve věku od 3 do 6 let bude zajišťovat Mateřská škola Španělská. Již nyní bylo umístěno prvních 7 dětí, které od pondělního rána do zařízení nastoupí.

Případní zájemci z vybraných profesí by se měli hlásit přes svá personální oddělení na Magistrát hlavního města Prahy, který alokaci dětí do jednotlivých škol a školek zaštiťuje.

Vzhledem k současné složité epidemiologické situaci připravuje městská část také krizovou variantu a záložní řešení. Oslovila již vedení ostatních mateřských a základních škol, zda by byli v případě mimořádné situace a rozšíření nákazy schopni pomoci se zajištěním provozu. „Opět se ukazuje, že dvojkové školy i školky pracují jako jeden tým a ochotně výpomoc přislíbily. Rodiče z vybraných profesí tedy nemusí mít obavu, že nebudou moct své děti umístit, teď když jejich nasazení je tolik potřeba,“ dodala starostka.

Zároveň radnice pokračuje v přípravách na očkování pedagogů i ostatních zaměstnanců školských zařízení.

Díky spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze bude v nejbližších dnech naočkováno prvních 540 pedagogů a zaměstnanců školství. Městská část také nadále hledá vhodné a spolehlivé neinvazivní antigenní testy pro školáky, zajištění kvalitního a spolehlivého testování dětí a žáků považuje za jednu z priorit.
.


Na Mariánském náměstí je nové odběrové místo. Testovat se bude i ze slin

Včera v 09:38

Pražský magistrát ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel nové odběrové místo na Mariánském náměstí v Praze 1. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku...

Seniory s omezenou pohyblivostí na očkování odvezou mikrobusy na zavolání

Včera v 09:34

Praha schválila rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let...

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Včera v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

V Praze přibylo 85 nakažených covidem, opět méně než před týdnem

19. dubna 2021 v 09:20

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem, uvedla ČTK.

V neděli se v Praze 9 testovali žáci a učitelé, nikdo nebyl pozitivní

19. dubna 2021 v 07:35

Všichni negativní, hlásí ZŠ Novoborská z Prahy 9 po nedělním testování PCR testy. 245 žáků a 40 pedagogů Základní školy Novoborská, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 9, podstoupilo v neděli 18. dubna dopoledne PCR testy ze slin.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru